قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

خصوصیات فرش ماشینی

فرش ماشینی چیست؟

فرش ماشینی چیست؟

خصوصیات فرش ماشینی، یکی از صنایع دستی و اصیل کشور ایران به شمار می‌آید و از لوازم ضروری و اصلی موجود در منزل مردم ایران است. نقش قالی در منزل به جز کاربرد آن به عنوان کفپوش، به دلیل نقش و رنگی که دارد بر زیبایی و جلوه منزل نیز موثر است. مطمئنا برای شما هم پیش آمده که در زمان خرید این کالا برای خانه از خود بپرسید که، خصوصیا فرش ماشینی چیست؟. ما در این مقاله می‌خواهیم، نکات بخصوصی را درباره خرید خصوصیات فرش ماشینی و درجه یک را به شما ارائه بدهیم.

قالی ماشینی با کیفیت ویژگی های بسیار زیادی دارد که همه قبل از خرید باید به آن توجه  لازمه رو داشته باشند. برای نمونه بعضی از افراد ملاک اصلی‌شان زیبایی قالی می‌باشد و نرخ قالی از نظر اهمیت در درجه بعدی قرار دارد. و بعضی از انها خواهان خرید قالی ارزان قیمت می‌باشند.

فرش ماشینی باکیفیت

فرش ماشینی با کیفیت

همان طور که اشاره کردیم که هر کسی فاکتورهای بخصوص و شخصی را برای خود به عنوان قالی باکیفیت دارد. ما در این مقاله سعی کردیم تا با توجه به تفاوت سلایق مردم، تمامی ویژگی های یک قالی با کیفیت را برایتان بازگو کنیم. تا کمکی باشد در انتخاب و خرید قالی ماشینی درجه یک که با سلایق و دکوراسیون منزل شما متناسب باشد.

قالی ماشینی خوب و ارزان

قالی ماشینی خوب و ارزان

اگر قصد خرید یک قالی متناسب و ارزان قیمت برای خانه خود را دارید، خرید قالی های ۷۰۰ شانه اپشن مناسب تری نسبت به انواع دیگر قالی ها می‌باشند. زیرا این نوع قالی در مقایسه با فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه نرخ پایین تری دارند.

دلیل پایین بودن نرخ قالی های ۷۰۰ شانه پایین بودن کیفیت این کالا نیست، بلکه دلیل ارزانی آن کمتر بودن شانه و تراکم فرش می‌باشد. از دیگر ویژگی های این نوع قالی داشتن ضخامت بالاتر به نسبت دیگر قالی های ماشینی با تراکم بیشتر می‌باشد. این فاکتور باعث می‌شود فرش دوام و عمر بیشتری داشته باشد، به همین دلیل برای فضاهایی که رفت و آمد زیاد است و به اصطلاح پاخور زیادی دارد قابل استفاده می‌باشد.به همین دلیل  اگر خانه شلوغ و پر رفت و آمدی دارید و می‌خواهید قالی اقتصادی و با نرخ مناسب خریداری نمایید، ما قالی ۷۰۰ شانه را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

زیبایی قالی

اگر اولویت شما برای خرید قالی طرح و نقشه زیبا باشد و در زمینه نرخ قالی محدودیتی ندارید، می‌توانید از بین قالی های شانه ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه انتخاب مورد دلخواه خود را داشته باشید. قالی های ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه به دلیل تراکم زیادی که دارند، بسیار شبیه به قالی دستبافت هستند. به این علت شباهت مدل قالی های ۱۵۰۰ شانه به قالی ماشینی طرح دستبافت نیز معروف هستند.در صورتی که قصد خرید یک قالی زیبا را دارید و می‌خواهید هزینه مناسبی را نیز پرداخت بنمایید، ما خرید قالی ۱۲۰۰ شانه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. اما اگر یک قالی تزیینی مانند قالی دستبافت می‌خواهید، قالی های ۱۵۰۰ شانه گزینه بسیار مناسب تری برای شما هستند. می‌توانید با بررسی و مقایسه طرح های متنوع این مدل قالی ماشینی ، بهترین طرح را با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایید.

انتخاب قالی با توجه به مکان

انتخاب قالی با توجه به مکان

یکی از اولویت های خرید قالی ماشینی باکیفیت ، مکان مورد استفاده از قالی می‌باشد. افراد باید در زمان انتخاب ایده‌آل یک قالی، فضایی که قالی پهن می‌شود را نیز در نظر داشته باشند.

برای مثال برای کفپوش آشپزخانه می‌توانیم از گلیم استفاده بکنیم. چون آشپزخانه به علت فعالیت زیادی که در آن انجام می‌شود، در معرض آلودگی می‌باشد، به همین دلیل قالی ماشینی گزینه مناسب تری برای آن مکان نمی‌باشد. استفاده از گلیم به دلیل شستشوی راحت تر و نشان ندادن کثیفی و آلودگی انتخاب مناسب تری است.

اگر می‌خواهید برای اتاق خواب قالی خریداری کنید، قالی های مدرن و فانتزی انتخاب بهتری نسبت به قالی های سنتی برای اتاق خواب است. همین طور می‌توانید برای زیبایی و تزیین اتاق خواب از تابلو قالی هماهنگ با قالی اتاق استفاده نمایید.

انتخاب قالی مناسب با سبک زندگی

انتخاب قالی مناسب با سبک زندگی

از جمله اولویت های دیگر در خصوصیات فرش ماشینی، نوع سبک زندگی مردم می‌باشد. اگر از دوست داران سبک های جدید و امروزی هستید، قالی های ایرانی با نقش و طرح ترک گزینه بهتری هستند. اگر طرح های اصیل ایرانی را می‌پسندید، می‌توانید از بین طرح های اسلیمی ، شکارگاه ، شاه عباسی و … طرح مورد دلخواه خود را برای منزل تان انتخاب نمایید. نقش های دیگری در دسته بندی نقوش های قالی وجود دارد، مانند طرح افشان که در آن از گل و لچک استفاده نشده است، که خریداران نیز می‌توانند با توجه به سبک طراحی داخلی خانه خود از بین آن ها انتخاب نمایند.

خرید قالی با ابعاد مناسب

خرید قالی با ابعاد مناسب

در زمان خرید قالی باید به ابعاد قالی نیز توجه نمایید. اندازه قالی باید از ابعاد اتاق کوچک تر باشد و نباید قالی را زیر مبلمان قرار دهید. پر کردن تمام فضای اتاق با قالی باعث کوچک تر به نظر آمدن اتاقمان می‌شود. رعایت این مسئله باعث جلوه بهتر اتاق می‌شود، پس در هنگام خرید قالی این موارد را رعایت بفرمایید. حتما قالی انتخاب کنید که ابعاد آن تا جلوی مبل را پوشش بدهد. در اتاق خواب هم می‌توانید قالی متناسبی را با ابعاد کف تا تخت را انتخاب بفرمایید.

جنس قالی ماشینی باکیفیت

جنس قالی ماشینی با کیفیت

برای خرید یک قالی با جنس و کیفیت عالی ، باید به نخ استفاده شده در بافت قالی نیز توجه بفرمایید. بهترین نخی که در قالی ماشینی استفاده می‌شود، نخ آکریلیک هیت ست شده است.

از خصوصیات نخ هیت ست شده، می‌توان به مقاومت آن در مقابل حرارت و گرما و همین طور عدم ایجاد حساسیت و بدون پرزدهی در قالی ماشینی اشاره نمود. نخ آکریلیک دارای کیفیت و شفافیت بالایی هستند که این ویژگی باعث زیباتر شدن نقشه و طرح مورد استفاده در قالی ماشینی می‌شود. بنابراین توصیه ما به کسانی که قصد خرید قالی ماشینی خوب را دارند، این است که قالی بافته شده با نخ آکریلیک هیت ست شده را خریداری نمایند.

قالی ماشینی باکیفیت چه خصوصیاتی دارد؟

قالی ماشینی با کیفیت چه خصوصیاتی دارد؟

برای خرید قالی ماشینی باکیفیت باید به فاکتور های زیادی توجه کرد. در ادامه معیارهای قالی باکیفیت را نام می‌بریم و درباره هر کدام توضیح لازمه را بدهیم:

  • شانه و تراکم بالا
  • ابعاد قالی
  • جنس الیاف و نخ خاب ، نخ جوت و نخ تار
  • دستگاه بافت

 شانه و تراکم از خصوصیات فرش ماشینی

شانه و تراکم از خصوصیات فرش ماشینی

شانه قالی تعداد ریشه در یک متر عرض قالی ماشینی است. تراکم قالی به فشردگی الیاف قالی مرتبط است. بنابراین تراکم بالا سبب دوام و مستحکم شدن آن خواهد شد.

شانه و تراکم ازجمله مواردی هستند که در کیفیت قالی ماشینی باکیفیت تاثیر بسزایی دارد. از جمله تعداد شانه یک قالی ماشینی در بازار می‌توان ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه را نام برد. بهتراست بدانید که با افزایش شانه و تراکم در قالی کیفیت بافت آن نیز افزایش می‌یابد. از دیگر تاثیرات شانه و تراکم بالا، بیشتر شدن زیبایی و ظرافت طرح و نقوش قالی می‌باشد.

بهترین ابعاد در قالی ماشینی باکیفیت

بهترین ابعاد در قالی ماشینی با کیفیت

قالی های ماشینی در اندازه مختلف بافته می‌شوند. و افراد با توجه به اندازه فضای مکان مورد نظر، قالی خود را خریداری می‌کنند. از رایج ترین ابعاد قالی های موجود در بازار، قالی ۶ متری، ابعاد قالی ۹ متری و قالی ۱۲ متری می‌باشد.

قالیشویی سبحان

ازخصوصیات فرش ماشینی، می‌توان به بافت ضعیف تری به نسبت قالی دستبافت اشاره کرد، قالیشویی سبحان، مفتخر است برترین تجهیزات در رباط کریم را برای شستشوی فرش ماشینی دارد. برای اطلاعات بیشتر به قالیشویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما