قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

بهترین قالیشویی در رباط کریم

قالیشویی چیست؟

قالیشویی چیست؟

بهترین قالیشویی در رباط کریم، به کلیه فرایند شستشو اعم از لکه زدایی، غبار روبی، شستشوی فرش و قالی با آب و مواد شوینده گفته می‌شود، این فرایند می‌تواند به صورت دستی یا ماشینی انجام شود. عمل شستشو قالیشویی بسته به نوع و جنس تار و پود فرش و قالی که دارد می‌تواند متفاوت باشد.

قالیشویی، امروزه با پیشرفت تکنولوژی، آمدن دستگاه‌ها و مواد شوینده قوی و کاتالیزور های پیشرفته و حرفه ای، آسانتر و سریعتراز قبل شده‌است.قالیشویی، امروزه بیشتر در کارخانه‌ها یا کارگاه‌های قالیشویی، و با دستگاه‌های قالیشویی انجام می‌گیرد و برای خشک شدن فرش‌ها و قالی های شسته شده، از گرمخانه استفاده می‌شود. البته همچنان در برخی جاهای ایران، به صورت دستی نیز انجام می‌شود.

قالیشویی فرش‌ها به دو نوع، ماشینی و دستباف تقسیم می‌شود؛ که نوع شستشوی فرش و مواد شوینده، متناسب با نوع فرش و قالی مد نظر متفاوت است. اتحادیه صنف قالیشویان در سال ۱۳۵۱ تأسیس شد. با توجه به کمبود منابع آبی امروزه در ایران از دستگاه‌های اتوماتیک جهت شست و شوی فرش و قالی با قابلیت بازیافت آب مصرفی استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه شستشو دستگاه های تمام اتوماتیک می‌توانید سری به مقاله قالیشویی تمام اتوماتیک در رباط کریم بزنید.

انواع روش قالیشویی در رباط کریم

انواع روش قالیشویی در رباط کریم

شستشوی فرش در بهترین قالیشویی در رباط کریم، از جمله مسائلی می‌باشد که همواره مورد توجه افراد خانواده در هنگام تمیز کردن منزل به ویژه در خانه تکانی، قرار می‌گیرد.

علت اهمیت بالای این موضوع در ابتدا نظافت و تمیزی قالی و همچنین حفظ بافت، تراکم، ساختار و رنگ های فرش و قالی می‌باشد. اما به طور کلی روش های گوناگونی برای شستشوی فرش و قالی شویی وجود دارد که با توجه به شرایط و موقعیت و یا مزایا و معایب آن ها انتخاب می‌شوند. قطعا روش انتخابی برای شستشو قالی باید بر اساس بهترین نوع شوینده ها، روش خشک کردن فرش و… باشد. در ادامه با انواع روش های شستشوی قالی آشنا خواهیم شد.

امروزه به سبب پیشرفت تکنولوژی و طراحی و تولید انواع ماشین های قالیشویی، روش های گوناگونی برای شستشوی انواع فرش ها و قالی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به طور کلی تمامی روش های شستشوی فرش را با توجه به میزان مکانیزه بودن آن ها، می‌توان به سه دسته تقسیم نمود:

 •  سنتی شستشوی فرش
 •  نیمه اتوماتیک شستشوی فرش
 •  اتوماتیک شستشوی فرش

شستشوی انواع فرش به روش سنتی

شستشوی انواع فرش به روش سنتی

یکی از انواع روش های شستشوی قالی در بهترین قالیشویی در رباط کریم که مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش سنتی است که با استفاده از آب با فشار زیاد، سعی در از بین بردن و زدودن آلودگی ها می‌باشد. این روش شستشوی فرش در واقع همان روش قدیمی و خانگی برای شستشو قالی می‌باشد که نیازی به ارسال فرش به قالیشویی ندارد و همراه با سختی و مشقت در منزل می‌باشد. این روش شستشو فرش، برخی معایبی نیز دارد. از جمله این معایب می‌توان به عدم شناخت صحیح مواد شوینده مناسب برای تراکم های مختلف فرش ها و حتی دمای آب مورد استفاده، اشاره نمود.

شستشوی فرش به روش نیمه اتوماتیک

شستشو فرش به روش نیمه اتوماتیک

از دیگر روش های شستشوی قالی در بهترین قالیشویی در رباط کریم، روش نیمه اتوماتیک می‌باشد، در این روش به منظور شستشوی فرش نیاز به متخصصان قالیشویی و تجهیزات بخصوصی می‌باشد که قادر به شستشوی فرش در قالیشویی می‌باشند. به عبارتی در این روش، یک فرد یا یک اپراتور از وسایل و ابزار های مختلفی همچون فرچه، شلاق زن و یا ابزار آبگیری فرش و قالی، برای شستشوی قالی ها، استفاده می‌نمایند.

در واقع این روش ترکیبی از دو روش سنتی و روش تمام اتوماتیک می‌باشد که در آن هم نیاز به نیروی انسانی و هم ابزار مخصوص برای شستشوی فرش ها می‌باشد.

شستشوی فرش به روش تمام اتوماتیک

شستشوی فرش به روش تمام اتوماتیک

اخرین نوع روش شستشوی قالی، روش تمام اتوماتیک می‌باشد. همان گونه که از نام این روش مشخص می‌باشد، در این روش، قالی ها به صورت کامل و از صفر تا صد به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک و خاص مورد شستشو قرار می‌گیرند.دستگاه های شستشوی فرش در این روش دارای تنوع زیادی است که به صورت صفحه ای و دیسکی، فرایند شستشوی فرش ها را در قالیشویی به انجام می‌رسانند.

خوب است بدانید که که در این روش شستشوی فرش در بهترین قالیشویی در رباط کریم، نیروی انسانی تنها در بخش جابجایی و حمل و نقل فرش ها فعالیت داشته و در هنگام شستشوی فرش ها، هیچ دخالتی ندارند و تنها بر آن نظارت دارد.

بهترین قالیشویی ارزان در رباط کریم

بهترین قالیشویی ارزان در رباط کریم

در رباط کریم، شهری با تاریخ و فرهنگی غنی، فعالیت ‌های مختلفی در زمینه ‌ی قالیشویی و تولید فرش وجود دارد. این شهر به عنوان یکی از مراکز معتبر ارائه خدمات قالیشویی در کشور شناخته می ‌شود و بسیاری از افراد به دنبال شستشو و تعمیر فرش‌ های خود به این منطقه مراجعه می‌ کنند. در میان لیست بهترین قالیشویی در رباط کریم، قطعا نام قالیشویی سبحان به چشم می خورد.

بهترین قالیشویی در رباط کریم، با توجه به کیفیت خدمات، تنوع طرح ‌های خدماتی و ارائه ‌ی قیمت‌ های رقابتی، برای مشتریان گزینه ‌ی اول است. بهترین قالیشویی در شهر رباط کریم با استفاده از تکنولوژی ‌های روز و با بهره‌ گیری از متخصصان مجرب و با تجربه، بهترین خدمات را در زمینه ‌ی تعمیر و شستشوی فرش ‌ها ارائه می ‌دهد. علاوه بر این، مشتریان می ‌توانند خدمات شستشوی انواع مختلف فرش‌ ها از جمله فرش‌ های دستباف، ماشینی، نمدی و تابلو فرش را در این قالیشویی پیدا کنند.

تخفیف ویژه‌ ی خدمات هم از دیگر مزایای بهترین قالیشویی در رباط کریم می باشد که به مشتریان مختلف عرضه می شود. با استفاده از این تخفیف ‌ها، می ‌توانید به صرفه ‌ترین قیمت ‌ها را برای تعمیر و شستشوی فرش ‌های خود دریافت کنید و از خدمات با کیفیت این قالیشویی بهره ‌مند شوید.

بنابراین، اگر به دنبال بهترین قالیشویی در رباط کریم هستید که خدمات با کیفیت، تنوع و تخفیف ویژه را به مشتریان ارائه دهد، به قالیشویی سبحان مراجعه کنید و از تجربه‌ ی خوبی در تعمیر و شستشوی فرش‌ های خود لذت ببرید.

خدمات و هزینه ها در بهترین قالیشویی های رباط کریم

خدمات و هزینه ها در بهترین قالیشویی های رباط کریم

در جستجوی بهترین قالیشویی در منطقه، انتخاب یک مرکز با خدمات و هزینه های مناسب می‌ تواند یک چالش بزرگ باشد. اما اگر به دنبال یک قالیشویی با کیفیت بالا، قیمت مناسب و خدمات شگفت ‌انگیز در منطقه رباط کریم هستید، دیگر نیازی به جستجو ندارید.

قالیشویی‌ های معتبر در منطقه رباط کریم، ارائه دهنده خدمات متنوعی از جمله شستشو، تعمیر، بافت و رنگبری قالی هستند. با استفاده از تجهیزات حرفه‌ ای و تکنیک‌ های نوین، این قالیشویی ‌ها به شما وعده می ‌دهند که قالی‌ های شما را به حالت اولیه باز می‌گردانند.

بهترین قالیشویی در رباط کریم همواره تلاش می ‌کند تا خدماتی با کیفیت و مناسب را به مشتریان خود ارائه دهد. این قالیشویی با استفاده از مواد تمیز کننده ایمن و مناسب، قالی ‌های شما را بدون خطر دچار آسیب و صدمه می‌ کند. همچنین، با توجه به نیازهای مشتریان، این قالیشویی خدمات اضافی مانند بسته ‌بندی حمل و نقل ارائه می ‌دهد تا قالی‌ های شما در سریعترین حالت ممکن به دست شما برسند.

مهم ‌ترین عامل برای انتخاب بهترین قالیشویی در رباط کریم، هزینه‌ ها است. اما اگر به دنبال یک مرکز با کیفیت و خدمات بالا هستید، هزینه ‌ها ممکن است یک معیار مهم نباشد. برخی از قالیشویی ‌ها ارائه پکیج ‌های ویژه برای مشتریان خود دارند که می‌ تواند برای شما اقتصادی ‌تر باشد.

با توجه به اینکه انتخاب بهترین قالیشویی در رباط کریم یک مسئله حساس است، توصیه می ‌شود قبل از انجام هرگونه تصمیمی، نظرات و تجربیات مشتریان قبلی را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، با مراجعه به سایت و اطلاع از خدمات و هزینه‌ های ارائه شده توسط قالیشویی ‌های مختلف، می ‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید.در نهایت، انتخاب یک قالیشویی با خدمات و هزینه ‌های مناسب ممکن است زمان ‌بر باشد، اما اگر به دنبال کیفیت و رضایت مشتری هستید، ارزشمند خواهد بود.

قیمت قالیشویی و مبلشویی در رباط کریم

قیمت قالیشویی و مبلشویی در رباط کریم

نرخ  قالیشویی در مجموعه قالیشویی سبحان باورنکردنی است، در درجه اول کاملا وابسته بر نرخ نامه اتحادیه قالیشویی های تهران در سال (1402) طراحی شده و در درجه دوم، جشنواره تخفیف های دائمی در این قالیشویی همواره برقرار است.
همواره قیمت بالاتر نشانه کیفیت بالاتر نیست، در اوج کیفیت و برای رفاه مشتریان خود، قیمت های ثابت را با جشنواره تخفیفاتی خود، ویژه پایین آورد. قیمت باید منصفانه و بر اساس استانداردهای لازم باشد. نرخ خدمات قالیشویی، مبل شویی و موکت شویی در قالیشویی سبحان بر اساس نرخ اتحادیه طراحی شده است.

کیفیت بالا + قیمت مناسب = کارخانه قالیشویی سبحان

تعرفه قالیشویی در سال 1402 به چه المان هایی وابسته است؟

نوع دستگاه ها در قالیشویی ها 

نوع دستگاه ها در قایشویی ها

بعضی از قالیشویی ها، با دستگاه های قدیمی که با نیروی انسانی مدیریت می‌شوند، به شستشوی فرش می‌پردازند. شستشوی قالی در این نوع قالیشویی ها، خیلی با روش سنتی فرق آنچنانی ندارد زیرا که اشتباه های انسانی در این مجموعه ها اجتناب ناپذیر است و قطعا قیمت قالیشویی در این مجموعه ها، ارزان تر است.
اما مجموعه هایی که ازاین دستگاه ها و تجهیزات تمام اتوماتیک و پیشرفته استفاده می‌کنند، قیمت بالاتری را برای قالیشویی ارائه می‌کنند. پس اگر نرخ قالیشویی ها را با هم مقایسه می‌کنید، ابتدا به نوع دستگاه آنها دقت لازمه رو بکنید .قالیشویی تمام اتوماتیک را با قالیشویی نیمه اتوماتیک یا دستی مقایسه نکنید.

دستبافت یا ماشینی بودن فرش ها

دستبافت یا ماشینی بودن فرش ها

قیمت شستشو قالی دستبافت از قیمت شستشو فرش ماشینی بالاتر است. این طبیعی است، فرش دستباف از ظرافت بالایی برخوردار است و شستشو آن نیاز به استفاده از مواد بسیار با کیفیت و مرغوبی است. دما و فشار آب و تنظیمات دستگاه ها برای شستشوقالی دستبافت باید به گونه ای تنظیم شود که الیاف ابریشمی قالی ها را دچار پارگی، رنگ پریدگی یا چرک مردشدگی نکند . به همین دلیل است که قیمت شستشوی قالی دست بافت از نرخ شستشوی فرش ماشینی بالاتر است.

کیفیت خدمات و تعرفه قالیشویی

بعضی از قالیشویی ها فقط خود را ملزم به این می‌کنند که قالی کثیف را تمیز تحویل مشتری دهند و کار دیگری هم نمی‌کنند. اما قالیشویی سبحان، برای مشتریان و خدمات خود ارزش بیشتری قائل است، به گونه ای که وضعیت ارائه خدمات در آن مجموعه ها طبقه بندی شده است.
به عنوان مثال کیفیت خدمات در مجموعه قالیشویی سبحان به شرح زیر است:
•    بلافاصله پس از دریافت قالی، فرش مشتری کارشناسی شده و وضعیت سلامت فرش، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
•    قالی به محض انتقال به قالیشویی، گردگیری و غبارروبی می‌شود.
•    قالی هایی که دچار آفتاب سوختگی، پارگی، ریشه در رفتگی یا سایر نواقص در آن رایج می‌باشند، با هماهنگی مشتری به واحد رفوع و ترمیم انتقال می‌یابند.
•    متناسب با وضعیت سلامت الیاف فرش، دما و فشار آب متفاوتی برای شستشو در نظر گرفته می‌شود
•    قالی های دست بافت و فرش های ماشینی در قالیشویی سبحان در لاین های مجزایی شستشو داده می شوند
•    قالی ها با مواد شستشوی استاندارد شسته می‌شوند
•    قالی ها پس از شستشو و فرآیند خشک شدن لول و کاور شده و با وسایل نقلیه حمل بار اختصاصی به مشتری تحویل داده می‌شوند.
•    رعایت موارد فوق در قالیشویی سبحان سبب این شده است تا این قالیشویی، عنوان بهترین قالیشویی در رباط کریم را از آن خود نماید.

آیا قالیشویی سبحان شستشوی فرش رو به صورت اسلامی انجام می دهد؟

آیا قالیشویی سبحان شستشوی فرش رو به صورت اسلامی انجام می دهد؟

قالیشویی های دارای  اعتبار و با کیفیت در بین مردم جایگاه مخصوصی دارند. همچنین برای پایین آوردن هزینه های شستشو از کیفیت خدمات کم نمی‌کنند. قالیشویی سبحان تجربه خود را در طول سالها پس داده اند و می‌توانید با انالیزقالیشویی ها، یکی از قالیشویی های مشهور را انتخاب نمایید. قالیشویی های شناخته شده، قالی ها را مطابق اصول و زیر نظر اتحادیه قالیشویان انجام می‌دهند.

قالیشویی های کمتر شناخته شده

تایید قالیشویی دارای اعتبار به معنای این نیست که قالیشویی های تازه تاسیس غیر قابل اعتماد هستند. خیلی از برند های تازه تاسیس شده خدمات ارزشمندی به مشتری های خود ارائه می‌دهند. اما خطر استفاده از قالیشویی های کمتر شناخته شده، می‌تواند زیاد باشد. هنکامی می‌توانید از کارگاه قالیشویی سبحان بازدید کنید و یا از مسئولین قالیشویی بخواهید فیلم و عکس های  کارگاه قالیشویی خود را در اختیار شما قرار بدهند. تا مطمئن شوید که خدمات قالیشویی به صورت اسلامی می‌باشد.

آیا قالیشویی سبحان شستشوی اسلامی در کارخانه انجام می دهد؟

آیا قالیشویی سبحان شستشوی اسلامی در کارخانه انجام می دهد؟

حتما برای شما هم به عنوان یک مسلمان اهمیت دارد که قالی ها شماتحت هیچ شرایطی نجش نیست. و خیلی پیش می‌آید که قالی شما  به ظاهر تمیز است اما احتیاج به آب آبکشی اسلامی دارد. و برای شما اهمیت دارد که قالی شما به بهترین شکل آبکشی می‌شود. ولی چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟

موادشویی قالی

ممکن است اصطلاح مواد شویی برای شما آشنا باشد. و شنیده باشید خیلی از قالیشویی ها برای پایین آوردن هزینه و توان رقابت با رقبا و حفظ بازار قالی ها را شستشوی اسلامی نمی کنند. در این موارد قالی ها در کارگاه های قالیشویی، خشکشویی شده و ریشه قالی ها با وایتکس و سفید کننده، سفید می‌شود. هر چند ظواهر قالی تمیز به نظر می‌رسد، ولی در واقعیت نجاست در قالی از بین نرفته است.

شستشوی فرش با آب غیر بهداشتی

شستشوی فرش با آب غیر بهداشتی

برخی از قالیشویی ها قالی ها را کاملا آبکشی می‌نمایند اما آب مورد استفاده از این قالیشویی ها آب چاه و غیر بهداشتی می‌باشد. و می‌تواند علاوه بر نجاست آلودگی و بیماری برای اعضای خانواده درست کند.

قبل از تحویل قالی به قالیشویی سبحان، حتما درباره قالیشویی به میزان کافی تحقیق کنید. خیلی از قالیشویی های فیلم و عکس های کارخانه قالیشویی خود را در سایت و یا شبکه های اجتماعی خود بارگذاری می‌کنند. از بستگان ودوستان خود درباره تجربه های مثبت و منفی قالیشویی تحقیق نمایید. تجربیات نزدیکان شما اطلاعات مفید و خوبی را در اختیار شما می‌گذارند.

بهترین قالیشویی در رباط‌ کریم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

بهترین قالیشویی در رباط کریم چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یکی از بهترین راه های مراقبت از فرش های خانه، شستشو درست آن ها است. با شستشو به موقع فرش ها می توان به خوبی تا سال ها، فرش های سالم و زیبایی را داشت. تا چند سال پیش خیلی از خانوار ها در حیاط منزل به شستن قالی ها می‌پرداختند.

اما این روزها، شستشو قالی ها در حیاط خانه ها امکان پذیر نیست. چرا که اکثر خانه ها، آپارتمانی هستند و حتی با وجود برخورداری خانه ها از حیاط، باز هم افراد به دلیل مشغله بسیاری زمانی برای شستشوی فرش ها در خانه نخواهند داشت.

شستشوی دستی فرش ها همچنین می‌تواند آسیب جدی به بافت آن ها وارد کند. خیلی از فرش ها به دلیل شستشوی غلط، خیلی زود دچار فرسودگی شده و بافت آنها به طور کامل آسیب می‌بیند. استفاده از شوینده های نامناسب در شستشوی دستی قالی ها، عدم خشک کردن صحیح فرش ها و نیز عدم استفاده از ابزار مناسب همگی از مواردی هستند که باعث شده فرش ها خیلی زود زیبایی خود را از دست داده و قدیمی و کهنه شوند.

یکی از بهترین راه ها برای داشتن قالی های تمیز، پیدا کردن یک قالیشویی درجه یک است همچون قالیشویی سبحان است. این روزها با وجود قالیشویی های بزرگ و کوچک در سطح شهر رباط کریم، انتخاب یک قالیشویی مناسب موضوعی کاملاً چالش برانگیزی است.

ویژگی یک قالیشویی خوب در رباط کریم

ویژگی یک قالیشویی خوب در رباط کریم

برای آن که یک قالیشویی بتواند خدمات حرفه ای به مشتریان خود ارائه کند نیاز است که از ویژگی های برخوردار باشد. مهم ترین ویژگی های قالیشویی مناسب آورده شده است:

 از سابقه ی طولانی و درخشان برخوردار باشد

از سابقه ی طولانی و درخشان برخوردار باشد

یکی از ویژگی های یک قالیشویی خوب و مناسب در رباط کریم، برخورداری آن از سابقه کاری خوب است. در واقع هر چه یک قالیشویی سابقه بیشتری در زمینه فعالیت قالیشویی داشته باشد، راحت تر می‌تواند به مهارت آن اعتماد کند.

سابقه طولانی گویای این است که یک قالیشویی سال ها است توانسته با ارائه خدماتی حرفه ای مشتریان خود را راضی نگه دارد. به طور کلی می‌توان گفت که داشتن سابقه کاری متناسب، یکی از ویژگی هایی است که باید در مورد بهترین قالیشویی در رباط کریم به دنبال آن باشیم.

 دارای تخصص و مهارت بالا در شستشوی انواع قالی ها

 دارای تخصص و مهارت بالا در شستشوی انواع قالی ها

بدیهی است که همه ما از قالیشویی حرفه ای همچون سبحان انتظار داریم که بهترین خدمات را برای شستشو قالی های ما مردم رباط کریم را در نظر بگیرد. در واقع این مهارت در شستشوی قالی ها است که ما را نسبت به انتخاب قالیشویی ترغیب می‌کند. برای همین یکی از اصلی ترین ویژگی های یک قالیشویی حرفه ای، توانایی و مهارت آن در شستشو انواع فرش ها است.

هر فرش متناسب با جنس و نوعی که دارد باید با روش متناسب خود شستشو داده شود. در خیلی از قالیشویی ها صرفاً یک روش شستشو وجود داشته و برای تمام قالی ها به کار برده می شود. در واقع هیچ تفاوتی برای یک قالی دستبافت یا یک فرش ماشینی قائل نخواهند شد. به نوعی سپردن قالی های خود به این دسته از قالیشویی ها می‌تواند به اندازه شستشوی دستی در خانه، سلامت و زیبایی فرش شما را تحت تاثیر قرار دهد.

خدمات ترمیم و رفو انواع فرش را به مشتریان ارائه دهد

خدمات ترمیم و رفو انواع فرش را به مشتریان ارائه دهد.

یکی دیگر از مشخصه های خیلی مهم بهترین قالیشویی در رباط کریم، ارائه خدمات ترمیم و رفو انواع قالی ها است. قالی ها ضمن نیاز به شستشو، گاهی ممکن است به خدماتی همچون ریشه بافی، لکه گیری، رنگ برداری و… احتیاج داشته باشند. دریافت این خدمات در کنار شستشوی قالی ها باعث می‌شود که شما دوباره صاحب فرش های نو و سالم شوید.

کارخانه اختصاصی داشته باشد

کارخانه اختصاصی داشته باشد

از قالیشویی انتظار می‌رود که دارای محیط اختصاصی برای شستشوی قالی ها و رسیدگی به آن ها در نظر گرفته باشد. خیلی از قالیشویی ها، فرش ها را تحویل گرفته و برون سپاری خواهند نمود. ممکن است هر یک از بخش های شستشوی فرش در محل جداگانه و توسط گروه های مختلف انجام شود.

 شستشو قالی ها از بهترین مواد استفاده کند

شستشو قالی ها از بهترین مواد استفاده کند

موادی به کار می‌رود، در شستشوی قالی ها، در تمیزی و سلامت آن‌ها اهمیت دارد. برای همین به هیچ عنوان نباید از آن ساده گذشت. این فاکتور نیز فرق بین یک قالیشویی حرفه ای و آماتور را نشان می‌دهد. یک قالیشویی غیرحرفه ای یک شوینده ارزان و معمولی را خریداری نموده و از آن برای شستشوی هر نوع قالی استفاده می‌کند. اما قالیشویی حرفه ای به خوبی نسبت به این موضوع آگاه است که یک شوینده نامناسب تا چه میزان می‌تواند آسیب زننده را وارد کند. برای همین در انتخاب شوینده دقت ویژه ای به خرج خواهد داد و برای انتخاب شوینده برای شستشوی هر نوع قالی به شرایط آن توجه خواهد نمود.

البته در ظاهر نیز ممکن است قالیشویی های غیرحرفه ای به اسم مواد شوینده درجه یک هزینه بیشتری نیز از شما دریافت کنند. در حالی که این گونه شاید نیست.

برای راحتی مشتریان امکان پرداخت در منزل داشته باشد

برای راحتی مشتریان امکان پرداخت در منزل داشته باشد

این روزها همه درگیر کار خود هستند و همواره به دنبال راهی جهت انجام هر چه سریع تر کارهای خود هستند. یکی از ویژگی هایی که یک قالیشویی به واسطه آن، نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند قابلیت پرداخت درب خانه می‌باشد.

یک قالیشویی با کیفیت باید قالی ها را درب منزل تحویل بگیرد، بعد از شستشو نیز درب منزل تحویل بدهد و شرایط پرداخت را از طریق دستگاه پوز سیار برای مشتریان فراهم کند

 دارای قابلیت ثبت سفارش آنلاین باشد

دارای قابلیت ثبت سفارش آنلاین باشد

سفارش آنلاین از دیگر خدماتی است که بهترین قالیشویی در رباط کریم باید داشته باشد. از طریق سفارش آنلاین مشتریان این امکان را فراهم کند تا در سریع ترین زمان ممکن و در هر ساعتی از روز اقدام به ثبت سفارش کنند.

قطعاً هر مشتری ثبت سفارش آنلاین را به سفارش حضوری و با دردسرهای زیاد ترجیح خواهد داد. امروزه، عصر تکنولوژی است و هر کسب و کاری باید برای راحتی مشتریان خود، کسب و کارها خود را به صورت آنلاین نیز توسعه دهد. از این رو خدمات آنلاین از دیگر ویژگی هایی است که از یک قالیشویی حرفه ای همچون سبحان انتظار می‌رود.

دارای کارشناسان متخصص و کاربلد باشد

دارای کارشناسان متخصص و کاربلد باشد

هر قالی باید با توجه به جنس، نوع، میزان آلودگی و… به بهترین روش و با مرغوب ترین مواد شسته بشود با این تفاسیر، احتمال شستشوی نادرست و به کارگیری مواد نامرغوب از بین می‌رود و سلامت قالی ها به خوبی تضمین خواهد شد.

به نقاط مختلف شهر، سرویس دهی داشته باشد

خیلی از قالیشویی ها صرفاً در نقاط خاصی از شهر سرویس دهی خواهند داشت و افراد از دیگر بخش ها برای بهره مندی از خدمات این قالیشویی به دردسر خواهند افتاد. از این حال نیاز است که قالیشویی منتخبی ما به نقاط مختلف  شهر رباط کریم سرویس دهی داشته باشد.

فرش ها را به موقع تحویل مشتری دهد

فرش ها را به موقع تحویل مشتری دهد

یکی از ویژگی های بهترین قالیشویی در رباط کریم، این است که به مشتری خود همواره احترام می‌گذارد.

یک قالیشویی حرفه ای به دلیل برخورداری از تجهیزات و امکانات بالا، تعداد بالای نیروهای ماهر و نیز محیط وسیع قالیشویی به خوبی از عهده سفارش های زیاد نیز برآمده و در شلوغ ترین ایام نیز با حفظ کیفیت کار، در سریع ترین زمان ممکن قالی ها را به دست مشتری خواهد رساند.

دارای خدمات مبلشویی در خانه باشد

تمیزی مبل ها به اندازه نظافت فرش ها اهمیت دارد.  برای همین باید برای تمیزی آن ها نیز چاره ای اندیشید. لکه گیری مبل ها در منزل می‌تواند کاری پر مشقت و وقت گیری باشد. البته در بعضی اوقات، ممکن است به هیچ عنوان نتیجه دلخواه به دست نیاید.

در این حالت، پیدا کردن بهترین قالیشویی در رباط کریم، هوشمندانه ترین راه به شمار می‌رود.

عضو رسمی اتحادیه قالیشویان باشد

عضو رسمی اتحادیه قالیشویان باشد

ما باید از قانونی بودن قالیشویی اطمینان حاصل فرماییم و همچنین عضو رسمی اتحادیه قالیشویان باشد و برای انجام فعالیت در زمینه صنف قالیشویی دارای مجوزهای لازم نیز باشد.

روش های مختلف شستشوی قالی ها در قالیشویی سبحان چیست؟

روش های مختلف شستشوی قالی ها در قالیشویی سبحان چیست؟

همان طور که گفته شد شستشوی قالی ها در قالیشویی ها به سبک های گوناگونی صورت می‌پذیرند. بنابر این برای آن که بتوان بهترین قالیشویی را برای شستشوی قالی ها انتخاب نمود احتیاج است تا قبل از سپردن قالی ها به آن ها با سبک های گوناگونی شستشو آشنا شد. تا در انتخاب قالیشویی، بهتر و دقیق تر عمل کرد. این سبک ها را می‌توان به شرح ذیل بیان کرد:

به کارگیری شامپو قالی  در قالیشویی ها

به کارگیری شامپو قالی در قالیشویی ها

یکی از سبک های مخصوصی که در قالیشویی ها از آن برای شستشوی قالی ها استفاده می‌شود به کارگیری روش شامپو قالی می‌باشد. این روش در گذشته ها بسیار رایج بوده است و مورد استقبال مردم زیادی قرار گرفته بوده است. استفاده از شامپو قالی ها نیز در شرایط بخصوصی خود را دارد و می‌تواند آپشن بسیار خوبی برای شستشوی موکت ها و قالی هایی که وزن زیادی دارند باشد.

این سبک موجب شفافیت بسیار زیاد قالی ها بعد از شستشو می‌شوند. می توانند رضایت صاحبان قالی را به وجود بیاورند. اما در کنار مزایای موجود در این سبک، معایبی نیز دارد. که شامل موارد ذیل هستند:

 • یکی از معایبی که به وضوح در استفاده از روش شامپو قالی در قالیشویی ها مشاهده می‌شود مقدار بسیار زیاد کف حاصل از استفاده از شامپو قالی ها می‌باشد. این پارامترعملیات خشک شدن آن ها را به بعدا موکول می کند.
 • نکته دوم و البته عیبی که در این نوع از روش های قالیشویی وجود دارد آن است که به علت آبکشی نشدن قالی ها و موکت ها، این سبک را نمی‌توان آپشن مناسبی دانست. چون که در نهایت یک نوع چسبندگی در قالی ها و موکت ها به وجود می‌آید.

وجود این معایب صاحبان قالی ها را در مردد در انتخاب روش استفاده از شامپو قالی ها می کنند و در بیشترین مواقع به عنوان آپشن نهایی انتخاب نمی‌شوند.

به کارگیری سبک استفاده از آب جوش در قالیشویی ها

به کارگیری سبک استفاده از آب جوش در قالیشویی ها

یکی دیگر از سبک هایی که از آن در شستشوی  فرش ها استفاده می‌کنند سبک استفاده از آب جوش می‌باشد. این راه را در بیشتر مواقع با نام بخار شویی یاد می‌کنند. این سبک همان طور که از نام آن نیز مشخص است به آب جوش احتیاج دارد. به این شکل که آب جوش را با یک فشار بسیار زیاد بر روی قالی ها می ریزند تا بتوانند با این فشار همه آلودگی های موجود را از بین ببرند و در آخر یک قالی تمیز را به عنوان خروجی ارائه دهند.

روش کار در روش قالیشویی به وسیله آب جوش بدین شکل است که در آغاز مواد شوینده مورد احتیاج را بر روی قالی می‌ریزند و در سر تا سر آن پخش می‌کنند. بعد از آن که از پخش همه ماده اطمینان حاصل کردند شروع به شستشوی قالی می‌کنند. این شستشوی به وسیله دستگاه های ویژه ای صورت می‌گیرد. پس از آن که فعالیت شستشو کامل شد نوبت به خشک شدن قالی ها می‌شود. که این کار از طریق اتاق هایی صورت می‌پذیرد که دمای مورد احتیاج خشک کردن قالی ها را دارند. پس از پایان خشک شدن، قالی ها نیز آماده تحویل هستند.

به کارگیری سبک کپسوله کردن در قالیشویی ها

به کارگیری سبک کپسوله کردن در قالیشویی ها

یکی دیگر از روش های رایجی که این روز ها در قالیشویی ها مورد استفاده قرار می گیرند سبک کپسوله کردن می‌باشند. این روش به کمک مواد شوینده مصنوعی صورت می‌گیرد. روش کار در این سبک بدین صورت می‌باشد که مواد شوینده بر روی قالی ها ریخته می‌شوند. به آن ها تایم داده می‌شود تا خشک شوند.

گرد و غبار موجود در قالی ها موجب تبدیل مواد شوینده به پودر می‌شوند. این پودر در همه قالی ها پخش می‌شوند. که تنها به طریق یک جاروبرقی می توان این پودر ها را از بین برد و گرد و غبار موجود نیز در میان این پودر ها حذف کند و روند و تمیزی قالی به وجود می‌آید.

آیا قالیشویی فرش را خراب می کند؟

آیا قالیشویی فرش را خراب می کند؟

از گذشته تاکنون شستشوی قالی، امری است که خب سختی ها و مشقت های خاص خودش رو دارد. شستشوی قالی چه در خانه و یا چه در قالی شویی ها، می‌تواند پر از استرس و خطر باشد. حال با توجه به اینکه شستشوی قالی در خانه سخت است. گاهی گفته می‌شود شستشوی قالی در خانه بهتر است.

آیا فرش را در منزل شستشو دهیم؟

آیا فرش را در منزل شستشو دهیم؟

شستشوی قالی در خانه در صورتی که به صورت درست انجام نشود، علاوه بر پارگی قالی، باعث زرد شدن هم می‌شود.  این ها نکاتی هستند که باید به آن توجه کرد.

 1. آب تصفیه شده با دمای مناسب
 2. مواد شوینده مناسب
 3. محل مناسب جهت خشک کردن قالی

در صورتی که به این موارد توجه کنید، می‌توانید بدون آنکه به قالی خسارتی بزنید در خانه آن را شستشو نمایید.

در صورتی تمایل به خشکشویی قالی در خانه را دارید. میتوانید همین حالا جهت رزرو اقدام نمایید. خدمات خشکشویی مبلمان و همچنین خشکشویی فرش در منزل از دیگر خدمات قالیشویی سبحان است.

علت پاره شدن قالی در قالیشویی

علت پاره شدن قالی در قالیشویی

مجموعه قالیشویی های زیادی در سطح شهر وجود دارد که خدمات شستشوی فرش و قالی را انجام می‌دهند. گاهی این قالیشویی ها با داشتن تبلیغات زیاد شناخته می‌شوند، اما تعداد اندکی از آن ها می‌تواند در شستشوی قالی مهارت لازمه را داشته باشند. شستشو با دستگاه های قدیمی، استفاده از مواد شوینده نامناسب، روش خشک کردن قالی به شیوه سنتی، همه این ها دست در دست هم می‌دهند و عامل پاره شدن و پوسیده شدن قالی می‌شوند.

کدام کارخانه قالیشویی فرش را خراب نمی کند؟

کدام کارخانه قالیشویی فرش را خراب نمی کند؟

 کارخانه های معتبر قالیشویی، با توجه به نکات اصولی و با تجربه چندین ساله می‌توانند این اطمینان را دهند که، به قالی آسیب نرسانند.

 1. شستشوی قالی با دستگاه های کاملا اتوماتیک
 2. استفاده از مواد شوینده متناسب
 3. خشک کردن قالی در گرمخانه های پیشرفته

رعایت این موارد می‌تواند به شما تضمین این رو بدهدکه قالی، بدون کوچک ترین پارگی و پوسیدگی به منزل  بازبرگردد. قالیشویی های معتبر، علاوه بر رعایت این اصول، کار پس از شستشوی قالی به در خدمات خود تضمین می‌دهند.

قالیشویی سبحان با توجه به بیش از چند دهه تجربه، با بکار گیری دستگاه های تمام اتوماتیک، همچنین مواد شوینده درجه یک استاندارد، آمادگی خدمت رسانی می‌باشد. از همه مهم تر ضمانت خدمات قالیشویی سبحان می‌باشد.

قالیشویی سبحان، علاوه بر خدمات بالا تخفیف ویژه برای مشتریانی که به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت می‌کنند، دارد.

تاریخچه قالیشویی و قالیبافی در رباط کریم

تاریخچه قالیشویی و قالیبافی در رباط کریم

بهترین قالیشویی در رباط کریم، قالی‌شویی یکی از صنایع دستی سنتی و مهم ایران است که قدمت زیادی دارد. این هنر از نخستین دوران تاریخ ایران شکل گرفته و به عنوان نمادی از هنر ‌بافتن و طراحی ایرانی به جهان شناخته شده است. در این مقاله، تاریخچه قالیشویی در ایران و تأثیرات آن بر فرهنگ و اقتصاد این کشور بررسی خواهد شد.

تاریخچه دوران باستان

تاریخچه دوران باستان

بهترین قالیشویی در رباط کریم، فرش‌های دستباف ایرانی به دوران باستان باز می‌گردند. این هنر از هخامنشیان (حدود 2500 سال قبل از میلاد) شکل گرفت. این دوران نمادی از ثروت و شکوه بود.

توسعه قالیبافی در دوران اسلامی

توسعه قالیبافی در دوران اسلامی

بهترین قالیشویی در رباط کریم، در دوران اسلامی، هنر قالی‌بافی در ایران همچنان توسعه یافت و تأثیرات فرهنگی و هنری اسلامی به آن افزوده شد. در این دوران، قالی‌ها به عنوان عناصر با ارزش در مساجد و اماکن مذهبی استفاده می‌شدند. همچنین، نخستین مدارس برای آموزش قالیبافی در ایران در دوران اسلامی تأسیس شد.

تنوع انواع فرش ها‌

تنوع انواع فرش ها

تنوع قالی‌ها و فرش‌ها در ایران بسیار زیاد است. هر منطقه ایران دارای تنوع خاصی از فرش است که به سبب شرایط آب و هوایی و جوی، فرهنگ محلی و مهارت بافندگان مختلف متمایز می‌شود. انواع معروفی از فرش‌ها در ایران شامل فرش تبریزی، فرش اصفهانی، قالی کاشانی، قالی همدانی و … می‌شوند.

تأثیرات اقتصادی و فرهنگی

تاثیرات اقتصادی و فرهنگی

قالیبافی در ایران نه تنها به عنوان یک هنر شناخته می‌شود، بلکه نقش اساسی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند. صادرات فرش‌های دستباف ایران به بازارهای جهانی به عنوان یکی از منابع درآمدی مهم این سرزمین شناخته می‌شود. همچنین، این هنر تأثیرات عمیقی بر فرهنگ و هویت مردم کشور ایران دارد و فرش ها‌ به عنوان نمادی از هنر ایرانی در سراسر دنیا شناخته می‌شوند.

قالیشویی در ایران یک هنر باستانی با تاریخچه طولانی و معتبر است که تأثیرات عمیقی بر فرهنگ، اقتصاد، و هنر این کشور داشته است.

قالیشویی سبحان

مجموعه قالیشویی سبحان مفتخر است در این چند سال اخیر، نشان بهترین قالیشویی در رباط کریم رو از آن خود کرده است، و این مقصود را دارد که همواره رضایت مشتریان رو با کیفیت عالی جلب کند.برای اطلاعات بیشتر با مجموعه قالیشویی سبحان تماس حاصل فرمایید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما