قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

شستشوی مبل با دستگاه

شستشوی مبل با دستگاه در قالیشویی چگونه می باشد؟

شستشوی مبل با دستگاه در قالیشویی چگونه می باشد؟

شستشوی مبل با دستگاه در قالیشویی سبحان، از پر اهمیت ترین ابزارها برای شستشوی انواع مبل ها در خانه یا محل کار می‌باشد. قبل از ساخت این نوع دستگاه‌ها، شستشوی مبلمان به این راحتی نبود و برای تمیز کردن مبلمان باید از وسایل زیادی استفاده می‌شد .در انجام هم عموما نتیجه نهایی کار، آنچنان درخشان و مورد رضایت نمی‌شد. این مشکلات به حدی مهم بود که در بیشتر اوقات، راهکار نهایی تعویض پارچه مبلی و یا خود مبلمان است.

امروزه شستشوی مبل با دستگاه به آسانی قابل انجام است و شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید انواع مبلمان پارچه‌ای را با کیفیتی عالی و در زمانی کوتاه شستشو دهید. اگر می‌خواهید با ساختار، روش کار و مزایای دستگاه شستشوی مبلمان بیشتر آشنا شوید،تا انتهای این مقاله را بخوانید.

بسیاری از کاربران به صورت مستمرتمایل دارند که از خدمات شستشوی مبل استفاده کنند تا مطمئن شوند که هیچ نوع خسارتی به وسایلشان وارد نمی‌شود و درآخر نیز بهترین کیفیت را دریافت می‌کنند. اگر شما هم دوست دارید برترین کیفیت و خدمات شستشوی مبلمان را دریافت کنید، قالیشویی سبحان بهترین انتخاب شما در رباط کریم خواهد بود.

دستگاه شستشوی مبلمان چیست؟

دستگاه شستشوی مبلمان چیست؟

دستگاه مبل شویی دستگاهی برای تمیز کردن و شستشوی مبلمان ها است. این دستگاه قابل استفاده در خانه می باشد. دستگاه مبل شویی دارای یک کمپرسور برای تولید کف با فشاربسیار بالا و موتور می‌باشد که وظیفه مکش کف و کثیفی را بر اختیار دارد. این دستگاه دارای ۲ مخزن نیز است که آب تمیز را به مبلمان و آب کثیف را در آن نگه داری می‌کند. ولی نباید از آن انتظاری همانند دستگاه های مبل شویی قالیشویی سبحان را داشته باشید. قدرت موتور و توانایی دستگاه های مبل شویی خانگی بسیار پایین تر از دستگاه های موجود در قالیشویی ها می‌باشد.

ساختار دستگاه مبل شویی خانگی

ساختار دستگاه مبل شویی خانگی

شستشوی مبل با دستگاه، در انواع گوناگون و با ظرفیت‌های گوناگون تولید می‌شود. گاهی وقت ها تمام نیازهای لازم برای شستشوی مبلمان در یک دستگاه چندمنظوره جمع می‌شود و گاهی نیز شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات، ترجیح می‌دهند ازاین دو دستگاه به صورت کاملا مجزا برای مبلشویی استفاده کنند. با وجود همه این دگرگونی ها، این دستگاه‌ها ساختاری  به نسبت تکراری دارند. این دستگاه‌ها عموما از چند پارت اصلی تشکیل می‌شوند؛ از جمله:

 • کمپرسور کف‌ساز
 • مخزن آب تمیز
 • مخزن آب کثیف
 • مخزن مواد شوینده
 • کف پخش کن

مراحل شستشوی مبلمان با بخارشو

مراحل شستشوی مبلمان با بخارشو

همانطور که قابل گمان است، در این دستگاه از مواد شوینده بخصوصی استفاده می‌شود که قادر است، حجم زیادی از کف را که درصد کمی از آن را آب تشکیل می‌دهد، تولید کند. این مواد شوینده با آب موجود در مخزن آب تمیز ترکیب شده و به کمک کمپرسور دستگاه، فومی باکیفیت بالا تولید می‌کند.

در مرحله بعدی، کف پخش کن دستگاه، فوم تولید شده را به صورت یک‌دست روی سطح پارچه مبلمان پخش می‌کند. همان‌طور که گفتیم این فوم آب کمی داشته و در نتیجه کمتر از کف‌های معمولی به سطوح زیرین مبلمان نفوذ می‌کند. این فوم‌ها قدرت شوینده بسیار زیادی دارند و تنها چند دقیقه قرار دادن آن‌ها بر روی پارچه مبل، می‌تواند آلودگی‌های سطحی آن را از بین ببرد. در مرحله سوم، بخش مکنده شستشوی مبل با دستگاه وارد عمل شده و حجم اصلی کف و رطوبت ایجاد شده را از روی پارچه مبل به کمک سیستم مکش جمع‌آوری می‌کند و به ظرف آب کثیف جابه‌جا می‌کند.

مزایا و معایب شستشوی مبلمان با دستگاه

مزایا و معایب شستشوی مبلمان با دستگاه

دستگاه شستشوی مبل در خانه نیز درست مانند سایر دستگاه‌های موجود در بازار، مزایا و معایب زیادی دارد. از مهم‌ترین مزایای این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه پایین آن
 • بالا بردن طول عمر مبلمان
 • ضد عفونی کردن مبلمان
 • سهولت در کار شستشو
 • متناسب برای تمامی جنس‌های پارچه
 • چرک‌مرده نشدن پارچه مبلمان و تمیزی یک‌دست آن
 • آسانی کار و سرعت عمل انجام پردازش شستشو با دستگاه‌ها
 • قابلیت جدا شدن قسمت‌های گوناگون دستگاه و تمیزکردن جداگانه آن ها
 • امکان شستشوی تشک خوشخواب و قالی‌های کوچک با کمک دستگاه های بخصوص
 • خسارت ندیدن فوم مبلمان به دلیل عدم نفوذ آب و رطوب به بخش‌های داخلی مبلمان
 • شستشوی مبلمان شما بدون نیاز به جابه‌جایی توسط قالیشویی ها (شستشو در محل)
 • قابل استفاده بودن مبلمان، ساعتی پس از شستشو، به دلیل استفاده از روش خشک‌شویی
 • و…

نکته بسیار جالب توجه در مورد دستگاه شستشوی مبل و قالی در خانه این است که می‌توانید تنها با یکبار هزینه کردن، تا چندین و چند بار مبلمان خود را تمیز کنید. یکی از تصورات نا درستی که در مورد دستگاه شستشوی مبلمان وجود دارد، این است که می‌تواند به مبل شما خسارت وارد کند. این اتفاق تنها در هنگامی صورت می‌گیرد که از آن به درستی استفاده نشود. همچنین استفاده از ماده شستشوی بد می‌تواند در زمان مبل شویی با دستگاه خسارت رسان باشد. به همین علت و برای جلوگیری از مشکلات این چنینی پیشنهاد می‌کنیم از کمک متخصصان این زمینه استفاده لازمه را کنید تا امکان خسارت رسیدن به مبلمان شما را به حداقل برسانید.

طریقه شستشوی با دستگاه

دستگاه شستشوی مبل در خانه از دو محفظه بخصوص مواد شوینده و آب کثیف برخوردار می‌باشد. همچنین ماده شوینده مورد استفاده در آن، به شکل قرص نیز می‌باشد که در محفظه مخصوص خود، با آب تمیز مخلوط شده و به روی مبلمان پاشیده می‌شود. آب کثیف مبلمان نیز سریعاً به داخل محفظه دیگری که مخصوص آب کثیف است، کشیده می‌شود. این کار علاوه بر تمیزی مبل، باعث خشک شدن سریع مبل نیز می‌شود. اگر خودتان دستگاه مبل شویی ندارید، می‌توانید از قالیشویی سبحان کمک بگیرید.

آیا استفاده از دستگاه شستشوی مبل روشی بهداشتی است؟

همانطور که توضیح داده شد، دستگاه مبل شویی خانگی دارای دو مخزن گوناگون است که در یکی از آن‌ها آب تمیز و در دیگری آب آلوده قرار می‌گیرد. این موضوع به صورت تکی نیز می‌تواند شما را به تنهایی مطمئن سازد که آب آلوده به مبلمان شما نفوذ نمی‌کند. از سوی دیگر نیز این دستگاه به صورت سریع مبلمان را خشک کرده و اجازه نمی‌دهد هیچ رطوبت و مبلمان باقی بماند. در نتیجه شستشوی مبل با دستگاه کاملا بهداشتی می باشد و اگر به درستی و به دقت کامل انجام بشود، باعث افزایش طول عمر مبلمان می‌شود.

علاوه ‌بر تمامی مواردی که گفته شد، دستگاه شستشوی مبل دارای فیلتراسیون کیسه‌ای متناسبی برای شستشوی مبلمان دارد. همچنین فیلتر اسفنجی دیگری برای جلوگیری از ورود مایعات و کف به موتور و پمپ دستگاه نیز در آن استفاده شده است. تمامی این موارد در کنار همدیگر، باعث عدم جابه‌جایی و ترکیب شدن آب تمیز و آب آلوده در این دستگاه می‌شوند.

 شستشوی مبلمان در خانه بدون دستگاه

شستشوی مبلمان در خانه بدون دستگاه

تمیز کردن مبل در خانه، یکی از دغدغه‌های اصلی همه ما می‌باشد. مبلمان از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی خانه ها به شمار می‌روند و کثیفی و آلوده بودن آن‌ها سبب زشت شدن و عدم آراستگی محیط منزل می‌شود. برای تمیز کردن آن‌ها، روش‌ها و راه‌های گوناگونی وجود دارد.

اگر دوست دارید به صورت دستی و بدون دستگاه، شستشوی مبلمان در منزل را انجام دهید، در اولین مرحله باید به برچسب‌ها و علامت‌های روی مبلمان توجه کنید تا خسارتی به آن‌ها وارد نشود. برای انجام این کار، ابتدا به وسیله جاروبرقی، گرد و غبار و خاک موجود روی مبلمان را پاک کنید.

سپس به وسیله جارو دستی نرم و یا رول های پرزگیر، پرزهای موجود بر روی مبلمان را تمیز بکنید. پس از آن نیز لکه‌های روی مبلمان را به صورت کاملا جداگانه پاک بکنید؛ این کار را می‌توانید با استفاده از پارچه‌ای تمیز و محلول آب و سرکه انجام شود. برای از بین بردن لکه‌ها می بایست محلول های پاک‌کننده مدنٰظر را در درون ظرفی بریزیم و برروی لکه اسپری بکنیم و بعد از آن با دستمالی نرم و پاکیزه آن را پاک بکنید. در مرحله آخر و پس از بین رفتن لکه‌ها به وسیله مواد شوینده بخصوص، همه سطح مبلمان را تمیز کنید.

مبل شویی در خانه چگونه انجام می شود؟

مبل شویی در خانه چگونه انجام می شود؟

مبل شویی در خانه با دستگاه و مواد شوینده نانو توسط تکنسین های حرفه ای انجام می‌شود. سرویس مبل این روز ها در تمامی بخش منزل می باشد و نیاز به شستشو دارد ما این مبل ها را با دستگاه به صورت کاملا حرفه ای شستشو می‌دهیم. مبلشویی  در چندین مرحله به صورت کاملا حرفه ای توسط تکنسین های آموزش دیده و متخصص انجام می٬شود. ما سرویس کار های خود را برای شستشوی انواع مبلمان با دستگاه آموزش داده ایم. متخصصین ما بدون جا به جایی و ریزش آب شستشوی انواع مبلمان را در محل شستشو می‌دهند. مبل شویی در قدیم با دست و دستمال شستشو می شد و یا پارچه مبل و یا خود مبل را تعویض می‌کردند. اما امروزه  نیازی به این کار ها نمی‌باشد مبلمان با دستگاه در خانه در کمترین زمان شستشو می‌دهند و تمیز می‌کنند.

شستشوی مبل در محل با دستگاه

شستشوی مبل در محل و با دستگاه در محل برترین روش برای شستشوی انواع مبلمان است. این روزها دیگر هر کسی می‌داند که نباید مبلمان را با آب فراوان شستشو کامل بدهد. پارچه مبل و اسفنج داخل مبل در اثر شستشو با آب زیاد دچار خسارت دیدگی شده و از عمر مبل کم می‌شود. خشکشویی مبلمان با دستگاه این روش در طولانی کردن عمر مبلمان کمک می‌کند. دستگاه مبل را با مقداری آب و مواد شوینده کامل روشویی می‌کند تا به اسفنج های مبل خسارت نرسد.

شستشوی مبلمان با دستگاه و با مقداری آب کم شاید برای برخی ها جای سوال باشد. درست است. که ما وقتی با دستگاه مبل را خشک می‌کنیم آب بر روی مبلمان نمی‌ریزیم. دستگاه های مبل شویی به گونه ای تنظیم شده اند که تمامی مواد شوینده داخل محفظه با آب ترکیب شده است. آب و مواد شوینده به مقداری کاملا لازم بر روی مبل می ریزد و مبل را شستشو می دهد. ما با این دستگاه  شستشوی تشک تخت را انجام می‌دهیم.

آیا شکل مبل بر نرخ  شستشو تاثیر دارد؟

آیا شکل مبل بر نرخ شستشو تاثیر دارد؟

شاید برای شما هم سوال باشد که مبلمان من تمام پارچه است آیا باید قیمت بیشتری پرداخت کنم؟ یا مبل های من از نوع چستر و یا تشک های دوبل دارد باید هزینه ای             بیشتر برای شستشوی آن پرداخت کنم؟ یا نهار خوری های من به صورت یک تیکه و نمی‌کتی است؟ مبلمان تشک های دوبل و کوسن های اضافه دارد؟ نرخ هایی که در بالای سایت می باشد و طبق قانون و تعرفه اتحادیه می‌باشد جوابگوی سوالات شما است. نرخ های درج شده در پارت تعرفه ها برای یک دست مبل با تشک می باشد و اگر مبلمان شما تشک های اضافه تری از مبل داشته باشد نرخ جداگانه گرفته می‌شود. نرخ های ما طبق قانون و تعرفه اتحادیه است.

آیا مبل شویی در خانه انجام می شود یا باید به قالیشویی سبحان فرستاده شود؟

این سوال برای خیلی از دوستان پیش می‌آید که مبلمان را در خانه شستشو می‌دهند یا به قالیشویی می‌برند؟ ما با توجه به دستگاه هایی که داریم شستشوی کلیه مبلمان را در خانه و محل کار مشتری بدون ریزش آب و بدون جا به جایی انجام می‌دهیم. این نوع خدمات به صورت خشکشویی می‌باشد و نیازی به جا به جایی یا ارسال به قالیشویی را ندارد. می‌توانید با خیال آسوده از این نوع خدمات در خانه استفاده لازمه را نمایید.

مراحل شستشوی مبل در خانه با دستگاه

مراحل شستشوی مبل در خانه با دستگاه

مبل شویی در چندین مرحله توسط متخصص های ما در محل انجام می‌گیرد. برای شستشوی مبل در خانه به دستگاه و مواد شوینده مورد احتیاج است. که متخصصین های خشکشویی مبل آنها را به همراه دارند. در ادامه مراحل شستشوی مبلمان با دستگاه در آپارتمان را کامل توضیح می‌دهیم. این نوع دستگاه ها جزوی از  برترین دستگاه های صنعتی و مکانیزه برای شستشوی مبل شویی می‌باشد.

 • اولین مرحله

در مرحله اول مشتری برای شستشوی مبلمان خود  یک شرکت مبل شویی انتخاب می‌کند. با تماس مشتری با قالیشویی انتخاب شده متخصصین برای خشکشویی مبلمان به محل اعزام می شوند و در این مرحله مبلمان را کاملا انالیز می‌کنند. مواد شوینده متناسب برای مبلمان مورد نظر را انتخاب کرده و در دستگاه با آب ترکیب می‌کنند. مواد های گوناگونی برای شستشوی مبلمان وجود دارد که برای هر نوع مبل یک مواد شوینده استفاده می‌شود. اما بسیاری از مشتری ها به دلیل بالا بودن کیفیت و براق کنندگی ماده های نانو از آن استفاده می‌کنند و طرفدار بی شماری هم دارد. مشتری هم می‌تواند نوع مواد شوینده را انتخاب کند و درخواست نماید.

 • دومین مرحله

در این مرحله متخصصین مبلمان را با جارو برقی کامل جارو می‌کند. تا مبلمان از هر گونه آلودگی و گرد و غبار تمیز شوند. و هیچ گونه آشغال یا چیز دیگری بر روی مبلمان نباشد، چون که قبل از شستشو اگر گرد و غبار بر روی مبلمان باشد مبلمان کدر می‌شود.

 • سومین مرحله

تکنسین ها شستشوی مبل با دستگاه را شروع می‌کنند. دستگاه دریلی به طرزی طراحی شده است که تمام درزها و شیار های مبلمان را نیزبه صورت کامل شستشو می‌دهد. پارت هایی که خیلی سیاه و کثیف باشد یا لکه ای داشته باشند با مواد نانو پاکر لکه برداری می‌کنند.

 • چهارمین مرحله

در مرحله اخر متخصصین مبل شویی مبلمان را با دستگاه مکنده پرقدرت کامل وکیوم می‌کند. همه آب و ماده شوینده بر روی مبلمان را تجمیع می‌کند و به طریق مکنده ها در داخل مخزن های آب می‌ریزد تا کمتر از سه ساعت خشک بشود. مبلمان ها بعد از سه الی چهار ساعت قابل استفاده می‌باشد دیگر نگران کثیف شدن مبلمان های خود نباشید و ما در کمتر از یک ساعت شستشوی مبلمان را تخصصی شستشو می‌دهیم.

زمان شستشوی مبل در خانه با دستگاه چقدر طول می کشد؟

زمان شستشوی مبل در خانه با دستگاه چقدر طول می کشد؟

شستشوی مبلمان با دستگاه در خانه زمان زیادی نمی‌خواهد. اما تعداد و نوع مبلمان و تشک ها و کوسن های اضافی در زمان آن موثر است. برای یک دست مبل هفت نفره با تشک حداقل یک ساعت تایم نیاز دارد. شما می‌توانید برای انجام خدمات و شستشوی آن از اپراتور های ما مدت زمان شستشو را بپرسید. می‌توانید هنگام سفارش خود تعداد و نوع مبلمان خود را به همکاران ما اعلام کنید. تا از زمانی که باید برای شستشوی مبلمان های خود در نظر بگیرید اطلاع داشته باشید.

قالیشویی سبحان

شستشوی مبل با دستگاه، قالیشویی سبحان مفتخر است، چندین دهه سابقه درخشان در زمینه شستشوی انواع مبلمان را دارد وبه همواره در صدد کسب رضایت مشتریان خود می باشد. برای اطلاعات بیشتر با قالیشویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما