قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

هزینه رفوگری در رباط کریم

چه عواملی در تعیین هزینه تعمیر فرش تاثیرمی گذارند؟

چه عواملی در تعیین تعمیر هزینه فرش قالیشویی تاثیر می گذارند؟

هزینه رفوگری در رباط کریم، هزینه تعمیر قالی دستباف چقدر است؟ آیا هزینه تعمیر قالی دستبافت به خصوصیات فرش دستبافت مرتبط می‌باشد؟ هزینه رفو قالی سوخته و پوسیده چقدر است؟ نرخ ترمیم ریشه قالی چطور محاسبه می‌شود؟ برای اینکه به این نوع سوالات پاسخ بدهید، باید با فاکتورهای تاثیرگذار بر نرخ رفو و تعمیر فرش آشنا باشید، چراکه این فاکتورها هستند که هزینه نهایی کار را مشخص می‌کنند. برای نمونه کاملا مشخص است که هزینه تعمیر قالی دستباف با قالی ماشینی یکسان نخواهد شد. یا مسلما هزینه تعمیر سوختگی های عمیق قالی بیشتر از رفع لکه سیاه ناشی حرارت زغال خواهد بود. در بخش زیر مهمترین پارامترهای موثر بر تعیین قیمت رفوی قالی را آورده ایم.

 نوع آسیب دیدگی قالی و خدمات مورد نیاز برای تعمیر آن

نوع آسیب دیدگی قالی و خدمات مورد نیاز برای تعمیر آن

هزینه رفوگری در رباط کریم، قالی ها می‌توانند در اثر عوامل گوناگونی خسارت ببینند. از جمله خسارت های رایج می‌توان به سوختگی قالی در اثر زغال، اتو و سیگار، تغییر رنگ قالی در اثر تابش نور مستقیم، بیدزدگی و خسارت های ناشی از جوندگان و حشرات مختلف، کنده شدن ریشه های قالی و …. اشاره کرد. نرخ رفوگری هر یک از این موارد با دیگری گوناگون می‌باشد؛ بنابراین نرخ رفو قالی ماشینی و دستباف نیز بر اساس نوع خسارت و خدمات مورد نیاز برای تعمیر آن محاسبه خواهد شد.

 میزان و شدت آسیب دیدگی ها

میزان و شدت آسیب دیدگی ها

آیا آسیب دیدگی قالی فقط به یک نقطه کوچک محدود می‌شود یا قسمت های گوناگون آن را در بر می‌گیرد؟ طبیعتا هزینه تعمیر قالی و آسیب دیدگی های جزیی و سطحی به مراتب خیلی کمتر از خسارت های زیاد می‌باشد. علت این مسئله بیشتر در ارتباط با مدت زمان، ابزارآلات و لوازم مورد نیاز برای رفوگری قالی می‌باشد. یک رفوگر ماهر بعد از بازدید از قالی و تخمین میزان آسیب دیدگی ها است که می‌تواند هزینه دقیق رفوی قالی را مشخص کند.

 نوع قالی

نوع قالی

آخرین عوامل مهم و تاثیر گذار در هزینه رفوگری در رباط کریم، نوع قالی است. همان طور که می‌دانید روش بافته شدن، الیاف و مواد اولیه به کار رفته در قالی های مختلف با یکدیگر گوناگون است. همین عامل باعث می‌شود که ترمیم قالی هایی از انواع گوناگون با پیچیدگی های گوناگونی هم روبرو باشد. برای مثال تعمیر قالی های ابریشمی با توجه به دوخت ریز آن ها زمان بر و سخت تر می‌باشد. در نتیجه هزینه تعمیرات این نوع از قالی نیز بیشتر خواهد بود.

همین موضوع در خصوص قالی های ماشینی و دستباف نیز صادق است. تعمیر قالی های ماشینی برخلاف قالی ها دستباف، معمولا به وسیله دستگاه های مخصوص و در مدت زمان کوتاه انجام می‌شود، در حالی که رفوی قالی های دستباف با روش های دستی انجام می‌شود و مراحل طولانی و زمان بری را شامل می‌شود. در نتیجه نرخ ترمیم ریشه قالی دستباف و هزینه رفوگری در رباط کریم، قالی دستباف بسیار بیشتر از قیمت ریشه زدن قالی ماشینی خواهد بود.

نرخ رفو قالی درمجموعه قالیشویی سبحان چه مواردی را شامل می شود؟

نرخ رفو قالی در مجموعه قالیشویی سبحان چه مواردی را شامل می شود؟

هزینه رفوگری در رباط کریم، مجموعه ای از هزینه های مربوط به خدمات ارائه شده، موارد و لوازم مورد نیاز برای تعمیر، مدت زمان ارائه خدمات و دستمزد تعمیرکار است. در مجموعه قالیشویی سبحان که یکی از مراکز معتبر ارائه دهنده خدمات تعمیرات و رفوی انواع قالی دستباف و ماشینی است. بسته به اینکه چه خدماتی به مشتری ارائه می‌شود، نرخ نهایی تعمیرات و رفوی قالی نیز تغییر می‌کند.  این خدمات که هزینه نهایی را شکل می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره نیز کرد:

هزینه خدمات تعمیرات برای سوختگی قالی

هزینه خدمات تعمیرات برای سوختگی قالی

برای تعمیر قسمت های آسیب دیده در اثر سوختگی گاها از قیچی های ویژه رفوگری استفاده می‌شود. جالب این است که هزینه انجام این خدمات برای قالی های ماشینی بیشتر از قالی های دستباف است.

 نرخ تعمیرات مربوط به رنگ الیاف قالی

نرخ تعمیرات مربوط به رنگ الیاف قالی

در اثر شستشوی غیر استاندارد، ممکن است رنگ های قالی با هم ادغام شوند و یا کم رنگ شده و به تدریج از بین بروند. در این صورت حتما به خدمات رفوی رنگ قالی نیاز خواهد بود. این خدمات نسبتا گران قیمت هستند و مخصوصا اگر برای فرش دستباف ارائه شوند، هزینه بالایی دارند.

 هزینه تعمیرات ریشه قالی

هزینه تعمیرات ریشه قالی

ریشه قالی نیز ممکن است خسارت ببیند و به تعمیر نیاز داشته باشد. در تعمیرات ریشه قالی ها معمولا نخ چله مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به ابعاد قالی و میزان خسارت، مقدار نخ مصرفی و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای رفوگری قالی متفاوت خواهد بود. طبیعتا هرچقدر مقدار نخ و مدت زمان مورد نیاز بیشتر باشد، نرخ ریشه زدن قالی ماشینی و دستباف نیز بیشتر خواهد شد.

 هزینه ترمیم پوسیدگی قالی

از سخت ترین خدمات رفوی قالی می‌توان به ترمیم پوسیدگی های آن اشاره کرد. با توجه به پیچیدگی فرایند این خدمات، نرخ رفوگری قالی ماشینی زمانی که پوسیده هم باشد، افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

هزینه رفوی قالی در قالیشویی سبحان چقدر است؟

هزینه رفوی قالی در قالیشویی سبحان چقدر است؟

هزینه رفوگری در رباط کریم، رفوی قالی از جمله خدماتی نیست که به تنهایی، در خانه و با ابزارآلات محدود قابل انجام می‌باشد. در واقع بی توجهی به کوچکترین نکته درتعمیرات قالی، ممکن است خسارت را شدید تر کند و هزینه های بیشتری بر دوش شما بگذارد. به همین خاطر ضروری است که بلافاصله بعد از بوجود آمدن خسارت، به سراغ افراد متخصص بروید و قالی تان را به شیوه ای اصولی ترمیم کنید. ما نیز در قالیشویی سبحان علاوه بر ارائه خدمات شستشو و نظافتی قالی، خدمات تعمیراتی مخصوص قالی را نیز ارائه می‌کنیم. این خدمات کاملا تخصصی است و توسط تعمیرکاران ماهر ارائه می‌شوند.

آن چیزی که ما در سرویس تعمیر و رفوی قالی مورد توجه قرار می‌دهیم، کیفیت مناسب در کنار قیمت معقولانه است. به همین خاطر قیمت دقیق خدمات رفو و تعمیر قالی را در بالای همین صفحه آورده ایم تا خیالتان از بابت نرخ نامه استاندارد ما راحت باشد. کلیه متخصصین ما موظف هستند که در چهارچوب همین نرخ نامه حرکت بکنند. به صورت کلی هزینه رفو بستگی به فرش و صدمه ای که به آن خورده است، دارد.

در همین راستا می‌توانید سفارش اولیه خود را ثبت کنید و با دریافت پیشنهادهای متخصصین قالیشویی، گزینه مدنظرتان را انتخاب کنید و صفر تا صد کار را به افراد متخصص قالیشویی سبحان بسپارید.

مشکلات رایج قالی ها

مشکلات رایج قالی ها

زمانی که فرش و قالی‌های شما دچار یکی از مشکلات زیر شوند باید هرچه زودتر برای ترمیم و رفوگری آن‌ها توسط افراد متخصص اقدام کنید، تا از صدمات بیشتر به قالی خود جلوگیری کنید.

بیدخوردگی

بیدخوردگی

قالی‌هایی که در فضای بسته  و بدون جریان هوا به روی هم قرار می‌گیرند، در برخی مواقع دچار بیدخوردگی می‌شوند.معمولا این مشکل برای قالی‌هایی که در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، پیش نمی‌آید.اگر تعدادی قالی را در انبار نگهداری می‌کنید، هر از چند گاهی به آن‌ها سر بزنید تا دچار بیدخوردگی نشده باشند.

چنانچه اگر دچار بیدخوردگی شده بودند، هر چه زودتر برای ترمیم و رفوگری آن‌ها اقدام کنید.

 پوسیدگی قالی

پوسیدگی قالی

دلیل پوسیدگی قالی معمولا به شستشوی نامتناسب و وجود رطوبت در قالی مربوط می‌شود.برای جلوگیری از پوسیدگی قالی اگر به روی آن مایعات ریخته شد، بهتر است که در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به خشک کردن آن اقدام کنید.

 ساییدگی قالی

ساییدگی قالی

گاهی وقت ها به دلیل استفاده بسیار زیاد و طولانی مدت پرزهای قالی به شدت کاهش می‌یابد و دچار ساییدگی می‌شود.

 پارگی فرش

پارگی فرش

در برخی مواقع به دلیل جابه جایی نادرست و اشتباه قالی دچار پارگی می‌شود.توصیه می‌کنیم که برای شستشوی قالی‌های خود از قالی‌شویی‌های معتبر کمک بگیرید تا قالی‌های شما در معرض پارگی و خسارت نباشند.

برای پارگی، قالی های دستی و ماشینی خود می‌توانید از قالیشویی سبحان کمک بگیرید.

 سوختگی قالی

سوختگی قالی

گاهی اوقات قالی به دلیل سقوط زغال گداخته، سیگار روشن، کبریت و… دچار سوختگی می‌شود.چنانچه میزان سوختگی کم باشد می‌توان با مرمت و رفوی قالی مشکل را حل کرد. برای ترمیم و رفوگری قالی حتما از شخص متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

 وجود لکه و رنگ

وجود لکه و رنگ

زمانی که لکه‌ای روی قالی ایجاد می‌شود، به عنوان مثال لکه رنگ، جوهر و یا هر مواد دیگری، برای رفع آن باید توسط شخص متخصص در این زمینه اقدام کنید، تا با مهارت خود نسبت به مرمت و از بین بردن لکه قالی عمل کند.

 خراب شدن ریشه‌ها

خراب شدن ریشه ها

گاهی اوقات به دلیل عدم مراقبت صحیح از قالی، ریشه‌های آن دچار پارگی و خرابی می‌شود. در این مواقع هیچ گونه جای نگرانی وجود ندارد.

کافی است با مرکز تخصصی تعمیرات قالیشویی سبحان تماس بگیرید تا در اولین فرصت ممکن برای رفع پارگی و عیوب ریشه‌های قالی در محل مورد نظر شما حاضر شده و برای مرمت قالی اقدام کنند.

پارگی شیرازه قالی

پارگی شیرازه قالی

از مرسوم ترین مشکلاتی که در قالی‌ها پیش می‌آید، پارگی شیرازه قالی و فرسوده شدن آن است.یکی از راهکارهای مناسب که باعث افزایش طول عمر قالی و مراقبت ویژه از آن می‌شود، دوخت شیرازه و نوار چرمی برای قالی است.این کار موجب می‌شود که روی سطح قالی، صیقلی و ثابت بماند و جا به جا نشود.

زمانی که قالی‌ شما دچار هر کدام از این مشکلات شد، باید هر چه زودتر نسبت به رفوگری و ترمیم آن‌ها اقدام کنید.در ادامه اطلاعات دقیقی در زمینه رفوگری و ترمیم انواع قالی در اختیارتان خواهیم گذاشت.

ابزار ترمیم و رفوگری قالی

ابزار ترمیم و رفوگری قالی

به مرمت قالی‌های خسارت دیده، پوسیده، سوخته، پاره شده و.‌.. رفوگری قالی گفته می‌شود.توجه داشته باشید که رفو و مرمت قالی حتما باید توسط اشخص متخصص در این زمینه انجام شود.لازم به ذکر است که با واگذاری رفوگری و مرمت قالی به افراد بی‌تجربه ممکن است به بافت قالی خسارت جدی وارد شود.شخص رفوگر و مرمت کننده قالی باید تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز برای رفوگری قالی را در اختیار داشته باشند.

ابزاری که برای رفوگری قالی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید با کیفیت و بسیار مقاوم و محکم باشند. ابزار و مواد لازم جهت رفوگری قالی به شرح زیر است:این ابزار به وسایل برشی و قیچی تقسیم بندی می‌شوند. لوازم برشی شامل چاقو تیز، گوه تیز و محکم، تیغ تیز لبه دار و قیچی سبک است.در ادامه برخی از این ابزارها را به شرح مختصر معرفی می‌کنیم.

  • سوزن رفوگری

سوزن رفوگری طولی بین ۵ تا ۷‌.۵ سانتی متر دارد. در برخی مواقع نیز از سوزن قلاب‌دوزی محکم به نمره ۳.۵ و یا سوزن خیاطی درشت استفاده می‌شود.چنانچه از سوزن نازک برای رفوگری قالی استفاده شود، در طول کار ممکن است بشکند و یا خمیده شود، بنابراین مقاومت سوزن بسیار مهم است.

  •    نخ

نخی که برای رفو استفاده می‌شود می‌بایست درجه یک باشد. بهترین نخ قالیبافی نخ لنین می باشد که مستحکم تر از نخ معمولی می باشد.نخ لنین را می‌توان با تنوع رنگ بالا از فروشگاه‌های لوازم قالی و وسایل هنری خریداری نمود.رفوگر قالی باید متناسب با رنگ قالی تمامی نخ‌های مورد نظر را در دسترس داشته باشد.

  • انگشتانه

انگشتانه، وسیله ای است که فرد رفوگر هنگام رفو و مرمت قالی باید از آن استفاده لازمه را بکند تا سوزن رفوگری در انگشتانش فرو نرود.

  • روکش و وصله و آستر

گاهی اوقات برای مرمت و ترمیم قالی به روکش، وصله و آستر نیاز است. معمولا شخص رفوگر قالی مجهز به این موارد می‌باشد.توجه داشته باشید که می‌توانید از پارچه ضخیم، ساک خرید، تکه‌ای کرباس و یا روکش ماشین نیز در این زمینه استفاده کنید.

  • قلاب

یکی از وسایل مورد احتیاج قلاب است. قلاب‌ها گاها به صورت پلاستیکی یا استیلی هستند و برای اصلاح نخ‌های بیرون زده از چله و از بین بردن پرز‌های اضافی قالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • خامه قالیبافی

برای پر کردن نقاط ساییده شده قالی گاهی از خامه قالیبافی استفاده می‌شود، زیرا خامه قالیبافی استحکام بالا و خاصیت ارتجاعی نیز دارد.توجه داشته باشید که در صورت عدم دسترسی به خامه قالیبافی می‌توانید از کامواهای بافتنی پشمی که استحکام بالایی دارند، استفاده کنید.

  •    ریشه قالی

جنس ریشه قالی معمولا از پنبه است. در صورت پارگی ریشه قالی لازم است که ریشه قالی تعویض و ترمیم شود.ریشه قالی را می‌توان از فروشگاه‌های تجهیزات قالیبافی خریداری بکنیم.

  • شیرازه

شیرازه به جناغ پهنی به ابعاد 0.5 سانتی‌متر گفته می‌شود که گاهی متناسب با رنگ قالی است. از شیرازه به منظور ثابت نگه داشتن قالی استفاده می‌شود.گاهی اوقات شخص مرمت کننده و رفوگر قالی مجهز به شیرازه مناسب بوده و شیرازه دوزی یکی از خدماتی است که رفوگران قالیشویی سبحان ارائه می‌دهند.

قالیشویی سبحان

قالیشویی سبحان، در این چند دهه مفتخر است، کمترین هزینه رفوگری در رباط کریم را از مشتریان می‌گیرد و بالاترین کیفیت رو به مشتریان اهدا می‌کند. برای اطلاعات بیشتر با قالیشویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما