قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه چیست؟

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه چیست؟

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه، یکی از دغدغه های بیشتر خانم های خانه دار، شستشوی قالی ها در خانه بدون تغییر در رنگ و ظواهر آن ها می‌باشد. بهترین سبک به توصیه کارشناسان قالیشویی سبحان، استفاده از ماده های شوینده با کیفیت و متناسب می‌باشد. در اصل یکی از المان های مهم و ضروری جهت شستشوی قالی هستند. همچنین استفاده از ماده شوینده ملایم برترین آپشن برای شستشوی قالی ها در خانه به شمار می‌رود.

خصوصیت های بهترین شوینده برای شستشوی قالی

خصوصیت های بهترین شوینده برای شستشوی قالی

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه، مانند پاک کردن لکه چای از قالی در منزل باید از خصوصیت ها و خصوصیات بخصوص برخوردار باشد. در اصل بهترین ماده شوینده خاصیت نرم کنندگی زیادی دارد. یک مواد شوینده خوب نه تنها به بافت قالی خسارتی وارد نمی کند، بلکه آن را بسیار نرم و لطیف می‌کند. همچنین مواد شوینده درست به صورت  کاملا خنثی می‌باشد و ph آن قلیایی و اسیدی نمی‌باشد.

بهتر است این قضیه رو بدانید که وجود ماده قلیایی در ماده شوینده موجب رنگ پریدگی الیاف رنگی قالی می‌شود.
از دیگر خصوصیت های آشکار برترین ماده شوینده برای شستشوی قالی در منزل این می باشد که از قدرت پاک کنندگی بالای لکه ها و جرم های روی سطح قالی برخوردار باشد. یک مواد شوینده با کیفیت باید قادراین باشد که لکه های موجود بر روی قالی را حذف بکند.

همچنین شما می توانید از یکسری ترکیبات خانگی جهت حذف لکه ها کنید. انحلال برترین مواد شوینده در آب بالا می باشد و بسیار مقرون به صرفه است. در هنگامی که مواد شوینده از قابلیت انحلال بالایی برخوردار نباشد، استفاده کردن از آن باعث پوسیدگی قالی و خراب شدن قالی می‌شود.
یک مواد شوینده با کیفیت نیز به هیچ عنوان باعث خوردگی و خرابی قالی نمی شود.در ضمن کفی که با استفاده از این ماده شوینده خوب تولید می شود به آسانی قابل کنترل می باشد. دارا بودن رایحه و عطر مناسب نیز از دیگر خصوصیت های بهترین مواد شوینده به شمار می‌آید.

به طریقی که تا مدت ها بعد از شستشو، قالی دارای یک رایحه خوشایند خواهد بود. همچنین یک مواد شوینده مناسب به آسانی آبکشی می شود. وجود مواد شوینده در قالی بعد از آبکشی موجب زردی خواهد شد.

یکی از دغدغه های بیشتر خانم های خانه دار، شستشوی قالی ها در خانه بدون تغییر در رنگ و ظواهر آن ها می باشد. بهترین راه به توصیه کارشناسان قالیشویی، استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مناسب می باشد. در واقع یکی از پارامترهای مهم و اصلی جهت شستشوی قالی، میباشد. همچنین استفاده از مواد شوینده ملایم بهترین گزینه برای شستشوی قالی ها در خانه به شمار می‌آید، در این مقاله تلاش کردیم برترین شوینده برای شستشوی قالی در منزل را بهتون معرفی بکنیم.

 ماده شوینده برای شستشوی قالی در منزل چه می باشد؟

ماده شوینده برای شستشوی قالی در منزل چه می باشد؟

جهت ساختن مواد شوینده قالیشویی ملایم می توانید از مخلوط های زیر استفاده بکنید:

 • سه قاشق شامپو قالی
 • یک قاشق سرکه سفید
 •  یک لیوان آب

مواد شوینده با کیفیت علاوه بر اینکه همه آلودگی ها را از روی قالی پاک می‌کنند، موجب دوام بیشتر و طول عمر آن می‌شوند.

بهتر است از ماده شوینده متناسب با نوع قالی خود استفاده کنید. تمیز کردن لکه ها قبل از شستشو تأثیر  زیادی در زیبایی و درخشندگی قالی دارد.
برترین ماده شوینده برای شستشوی قالی در منزل باید از ویژگی ها و خصوصیات بخصوصی برخوردار باشد. در اصل برترین مواد شوینده خاصیت نرم کنندگی زیادی را دارد. یک مواد شوینده مناسب نه تنها به بافت قالی خسارتی وارد نمی کند، بلکه آن را بسیار نرم و لطیف می کند. همچنین یک مواد شوینده باکیفیت به صورت خنثی می باشد و PH آن قلیایی و اسیدی نمی‌باشد.

بهتر است بدانید که وجود مواد قلیایی در مواد شوینده موجب رنگ پریدگی الیاف رنگی قالی می‌شود.
از دیگر خصوصیت های جذاب برترین ماده شوینده برای شستشوی قالی در منزل این است که از قدرت پاک کنندگی زیاد لکه ها و جرم ها روی سطح قالی برخوردار باشد. یک ماده شوینده با کیفیت باید قادر باشد لکه های موجود بر روی فرش را از بین ببرد.

همچنین شما می توانید از یکسری مخلوط خانگی جهت از بین بردن لکه ها استفاده بکنید. انحلال برترین ماده شوینده در آب  بسیاربالا می باشد و بسیار مقرون به صرفه می باشد. در صورتی که ماده شوینده از قابلیت انحلال بالایی برخوردار نباشد، استفاده از آن موجب پوسیدگی قالی و خرابی قالی می شود.
یک ماده شوینده مناسب نیز به هیچ عنوان باعث خوردگی و خرابی فرش نمی‌شود.

البته کفی که با استفاده از این مواد شوینده مناسب تولید می شود به راحتی قابل کنترل می باشد. دارا بودن رایحه و عطر با کیفیت نیز از دیگر ویژگی های برترین ماده شوینده به شمار می‌آید.

به صورتی که تا مدت ها بعد از شستشو، قالی دارای یک رایحه خوشایند خواهد بود. همچنین یک مواد شوینده با کیفیت به راحتی آبکشی می شود. وجود مواد شوینده در قالی بعد از آبکشی موجب زردی خواهد شد.

نحوه استفاده از مواد شوینده قالی در منزل

نحوه استفاده از مواد شوینده قالی در منزل

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه باید در آغاز قالی را در حیاط خانه و بر روی یک سطح شیبدار پهن بکنید. بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه را بعد از مرطوب شدن کامل قالی باید بر روی آن بریزید. از ماده شوینده خانگی خوب برای شستشوی قالی می توان به پودر صابون، شامپو قالی، پودر دستی و مایع ظرفشویی اشاره ای داشت. این نوع ماده شوینده خانگی به بافت قالی خسارتی وارد نمی‌کنند.
برای شستشوی قالی با این ماده شوینده باید از آب با دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه استفاده کنید. در پایان کار باید قالی را به صورت کامل آبکشی کرد چون که ماندن مواد شوینده بر روی قالی موجب مات شدن و پوسیدگی آن می شود. برای شستشوی قالی به هیچ عنوان نباید از پودر ماشین لباسشویی استفاده بکنید چون که این نوع پودر یک مواد قلیایی می باشد و خسارت کاملا جدی به بافت قالی وارد کند.
در اصل این نوع ماده قلیایی موجب کدر شدن و رنگ پریدگی قالی ها می شوند. بعد از تمام شدن شستشوی قالی بهتر است قالی را در مکانی آزاد و آفتابی پهن کنید. به منظور جلوگیری از تغییر رنگ قالی باید آن را به پشت پهن بکنید. همچنین برای اینکه به الیاف قالی خسارتی نرسد باید از پاروی پلاستیکی استفاده کنید.

مزایای استفاده از بهترین ماده شوینده قالی

مزایای استفاده از بهترین ماده شوینده قالی

استفاده از مواد شوینده خانگی مزیت های زیادی را به دنبال دارد، از این رو نگاهی مختصر به بعضی از این مزیت ها خواهیم داشت. یکی از مزایا شستشوی قالی در منزل با برترین کیفیت می‌باشد. همچنین استفاده از این نوع ماده شوینده تأثیر بسزایی در نرم شدن الیاف قالی دارد. از دیگر مزیت های استفاده از ماده شوینده خانگی پرهیز از تغییر رنگ قالیمی باشد.

البته این نکته را فراموش نکنید که استفاده از خدمات قالیشویی، بهترین سبک برای شستشوی قالیهای شما می‌باشد.
استفاده از این ماده مانع از درهم آمیختن رنگ‌ های قالی می‌شود. به طریقی  می توان گفت که استفاده از مواد شوینده برای شستشوی قالی در منزل مانع از پخش شدن رنگ قالی می‌شود. همچنین ماده  شوینده خانگی قادرم باشد همه لکه‌ های سرسخت را بدون خسارت به بافت قالی را به خوبی از بین ببرد.

مرسوم ترین و برترین ماده شوینده برای شستشوی قالی

مرسوم ترین و برترین ماده شوینده برای شستشوی قالی

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه می‌توان از ماده شوینده گوناگونی استفاده نمود. برای مثال مرسوم ترین ماده شوینده که می‌توانند به عنوان بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

 • شامپو قالی

شامپو قالی از جمله موادی می باشد که به صورت تخصصی برای شستشوی قالی تولید شده و از قدرت اسیدیته بالایی برخوردار می باشد؛ به صورتی که هیچ‌گونه خسارتی به بافت و الیاف قالی‌ها وارد نمی‌کند. این ماده می‌توانند برای شستشوی انواع قالی‌های دستبافت و ماشینی استفاده شوند.

 •  پودر مخصوص قالیشویی سبحان

از دیگر ماده های شوینده که می‌توانند در شستشوی انواع قالی ها استفاده شوند، می‌توان به پودرهای خارجی اشاره کرد که از فرمولاسیون بخصوصی برخوردار باشد و به خوبی می‌توانند در چربی‌زدایی، براق‌کنندگی و تمیز کردن قالی ها مورد استفاده قرار بگیرند. این شوینده‌ها حاوی ترکیبات گوناگونی همچون کلر می‌باشد که برای شستشوی قالی‌های گوناگون بسیار کاربردی می‌باشد.

 •  پودر لباسشویی

یکی از مرسوم ترین ماده شوینده‌ای که برای شستشوی قالی ها مخصوصا در روش سنتی استفاده می‌گردد، پودرهای لباسشویی می باشد که از قدرت پاک‌کنندگی بسیار بالایی برخوردارمی‌باشد. این پودرها امکان دارد برترین شوینده قالی نباشند ولی می‌توانند برای شستشوی تعدادی از قالی‌های مصنوعی و ماشینی بسیار ضروری باشند و هرگونه آلودگی را از سطح آن تمیز کنند.

 •  مواد شوینده خانگی

در کنار همه آپشن هایی که به عنوان برترین مواد شوینده برای شستشوی قالی معرفی شدند، می‌توان به ماده و شوینده‌های خانگی نیز اشاره ای داشت. پودر صابون، مایع ظرف‌شویی و… از جمله ماده هایی هستند که می‌توانند برای شستشوی انواع قالی‌ها استفاده شوند.

هر یک از این ماده، می‌توانند ویژگی‌ها و قابلیت‌های یکتایی داشته باشند و بر روی تعدادی از قالی‌ها نیز اثرات گوناگونی داشته باشند؛ به همین علت قبل از استفاده از هر یک از شوینده‌ها بهتر می باشد که اثرات آن تست بشود. در صورتی  که خسارتی به قالی وارد نشد، عملیات شستشوی کامل قالی را شروع کنید.

بهترین روش شستشوی قالی

بهترین روش شستشوی قالی

امروزه حتی قالی‌های ماشینی نیز از نرخ بالایی برخوردارمی باشند و یکی از لوازم ارزشمند خانگی به شمار می‌روند؛ بنابراین لازم است بدانید که استفاده، نگهداری و شستشوی آن‌ها با دقت بسیار زیادی انجام شود. به صورت کلی برای شستشوی قالی ها می‌توان از دو روش سنتی و یا استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی استفاده کرد.

در هنگام شستشوی قالی‌ها در قالیشویی، برترین روش شستشو است؛ چراکه این سبک در مقایسه با سبک سنتی مزیت‌های زیادی دارد که برترین آن‌ها عبارتند از:

 • انجام تعمیر و ترمیم در صورت احتیاج قالی
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها، زمان و انرژی مردم
 • استفاده از برترین مواد شوینده برای قالی ماشینی و دستبافت
 • انجام همه عملیات شستشو توسط نیروهای متخصص و تجهیزات جدید و به روز

اهمیت استفاده از ماده شوینده متناسب برای شستشوی قالی

اهمیت استفاده از ماده شوینده برای شستشوی قالی

با پیشرفت علوم گوناگون و تکنولوژی، همگام با دیگر صنایع، وسیله ها و دستگاه‌های شستشوی قالی نیز به شکل چشمگیری پیشرفت داشته و شما می‌توانید انواع قالی‌های دستبافت و ماشینی که از ماده ها و الیاف‌های گوناگونی تولید شده‌اند را بدون نگرانی بابت سلامتشان به قالیشویی بسپارید. از جمله مرسوم ترین ماده ای که در تولید قالی‌ها استفاده شده است و در هنگام شستشو امکان دارد شما را دچار مشکل کنند، می‌توان به آپشن های زیر اشاره ای داشت:

 • نخ
 • پنبه
 • پشم
 • ابریشم
 • آکریلیک
 • پلی‌استر
 • پلاستیک
 • و…

هر یک از این مواد مقاومت گوناگونی در برابر جذب آلودگی داشته و خب قاعدتا در برابر مواد شوینده نیز می‌توانند واکنش‌های گوناگونی نشان بقدهند. در اصل اگر در انتخاب مواد شوینده دقت نکنید، امکان دارد قالی‌ها به مشکلاتی مانند عوض شدن رنگ دچار شده و شما را متحمل هزینه‌های سنگین بکند. در اصل برترین ماده شوینده برای قالی ، شوینده‌ای است که هیچ‌گونه خسارتی به قالی وارد نکرده و آلودگی‌ها را به برترین نحو ممکن حذف کند.

شستشوی قالی در خانه بهتر است یا درقالیشویی

شستشوی قالی در خانه بهتر است یا در قالیشویی

همیشه قدیم گفته اند که کار را باید به کاردان سپرد. تمیز کردن قالی نیز از این قاعده مستثنی نیست و بهتر است انجام این کار را به متخصصان این حوزه، یعنی همان قالیشویی ها، واگذار کرد.

با این حال به دلیل های گوناگونی امکان دارد قصد داشته باشید که این کار را خودتان در خانه انجام دهید. در این صورت باید طبق نکته ها و موارد ذکر شده عمل کنید تا قالی شما خسارت ندیده باشد و برای زمان زیادی زیبایی و سلامت بافت آن  به صورت کامل حفظ بشود.

قالیشویی سبحان

بهترین شوینده برای شستشوی فرش در خانه، قالیشویی سبحان برترین مواد شوینده را برای شستشوی انواع فرش در خانه را دارا می‌باشد تا قالی شما هیچ گونه آسیبی به بافت آن وارد نشود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با قالیشویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما