قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

قیمت قالیشویی در سال 1402

قیمت قالیشویی در رباط کریم

قیمت قالیشویی در رباط کریم

اتحادیه قالیشویان هر سال قبل از شروع شدن سال جدید، با در نظر گرفتن نرخ تورم در ایران، هزینه مواد اولیه و خدماتی که در قالیشویی های سراسر شهر رباط کریم، انجام می‌شود، یک قیمت کلی و پایه برای خدمات در نظر گرفته می‌شود. بعد از اعلام نرخ  توسط اتحادیه قالیشویان، کلیه قالیشویی های سراسر شهر باید از نرخ های جدید اعلام شده پیروی بکنند. چنانچه قالیشویی، هزینه پایه بیشتری از مشتریان خود دریافت بکند، مجرم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

اتحادیه قالیشویی برای شستشوی انواع قالی، به صورت متر مربع نرخ پایه ای را مشخص می‌کند. برای مثال نرخ شستشوی قالی دستبافت در هر متر مربع 7000 تومان و برای شستشوی قالی ماشینی متری 5000 تومان در نظر گرفته می‌شود. سپس هزینه های دیگر مثل ترمیم و رفوی قالی، لکه بری، میزان ابریشم قالی، نوع شستشو که می‌تواند خشک شویی یا اعلاشویی باشد، هزینه ایاب ذهاب و بقیه خدمات نیز به نرخ قالیشویی اضافه می‌شود و هزینه نهایی تعیین می‌گردد.

در واقع هزینه شستشوی قالی ابریشم با هزینه شستشوی قالی دستبافت معمولی بدون ابریشم گوناگون است و از جهت، همه جزئیات مربوط به جنس و نوع قالی در کنار نوع شستشو و موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند بر نرخ قالیشویی تاثیر بگذارد.

به صورت کلی نرخ قالیشویی، طبق معمول بر حسب متر مربع تعیین می‌شود. در واقع اتحادیه قالیشویی با تعیین نرخ هر متر مربع شستشوی انواع قالی، قیمت آن را مشخص می‌کند. سپس قالیشویی‌ها با در نظر گرفتن متراژ ، جنس قالی و نوع خدمات نرخ نهایی را به مشتریان اعلام می‌کنند. هر قالیشویی که نرخ بیشتری از مقدار تعیین شده اتحادیه را از مشتری دریافت کند، مرتکب جرم شده است و این از طریق اتحادیه و مراجع قانونی نیز قابل پیگیری می‌باشد.

عوامل مؤثر در نرخ شستشوی قالی

عوامل موثر در نرخ شستشوی قالی

برای برآورد نرخ شستشوی قالی، معمولاً عوامل مختلفی در نظر گرفته می‌شوند. در ادامه می‌وانید با مهم ترین عوامل مؤثر بر نرخ قالیشویی آشنا شوید.

جنس قالی

جنس قالی

اولین و مهم ترین موضوع که روی نرخ قالیشویی تأثیر می‌گذارد، جنس قالی است که قصد دارید آن را بشویید. هر چقدر شستشوی قالی، تخصصی تر و سخت تر باشد و به توجه بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه شستشوی آن نیز طبعاً بیشتر خواهد شد. معمولاً شستشوی فرش‌های دستبافت و قیمتی که نیاز به تخصص و دقت بیشتری دارد، نسبت به قالیهای ماشینی بیشتر است.

توجه داشته باشید که برای هر نوع بافت و جنسی، از قالی معمولاً شوینده متناسب با آن استفاده می‌شود. به علاوه هر چقدر بافت قالی، ریزتر باشد و تراکم بیشتری داشته باشد، شستشوی آن نیز سخت تر است. معمولاً شستشوی قالی‌های ابریشم گران قیمت نسبت به سایر قالی‌ها هزینه بیشتری دارد. از آن جایی که شستشوی قالی‌های گران قیمت و ابریشمی به توجه زیادی نیاز دارد، هزینه آن نیز بیشتر است. امکان پخش شدن رنگ قالی‌های ابریشمی و ترکیب رنگ‌های قالی، وجود دارد. از همین رو لازم است تا افرادی متخصص با بررسی جنس قالی از روش مناسبی برای شستشوی آن استفاده کنند.

اندازه قالی

اندازه قالی

از طرف دیگر، ابعاد فرش، عامل مهم دیگری است که روی نرخ قالیشویی تاثیرگذار است. نرخ شستشوی قالی بر اساس هر متر مربع تعیین می‌شود و هر چقدر قالی شما بزرگ تر باشد، هزینه شستشوی آن نیز بیشتر خواهد بود. به طور کلی برای شستشوی قالی‌ها باید متراژ آن را برحسب قیمت تعیین شود، بر اساس جنس قالی ضرب کنید تا قیمت نهایی حاصل شود. برای مثال برای احتساب نرخ شستشوی قالی 12 متری باید 12 را در عدد مشخص شده ضرب نمایید.

روش شستشوی قالی

روش شستشوی قالی

عامل بعدی روش شستشوی قالی است. همان طور که می‌دانید برای شستشوی قالی از روش‌ها و تجهیزات گوناگونی استفاده می‌شود. بنابراین انتخاب نوع شستشو، می‌واند پارامتر مهم دیگری بر نرخ قالیشویی باشد. از همین رو برای این موضوع نیز می‌توانید بر نرخ قالیشویی تاثیر بگذارد. از طرف دیگر وجود لکه و آلودگی روی قالی‌های کثیف موجب می‌شود تا شستشوی قالی کمی سخت تر بشود. به علاوه در این مواقع، قالیشویی باید برای از بین بردن لکه‌های قالی، از شوینده‌های بخصوصی استفاده کنید و مراحل لکه برداری و رنگ برداری نیز به هزینه شستشوی قالی اضافه می‌شود.

تعمیرات فرش

تعمیرات فرش

یکی دیگر از هزینه‌هایی که به دستمزد شستشوی قالی اضافه می‌شود، تعمیرات قالی است. این خدمات قالی که توسط اکثر قالیشویی‌ معتبر دررباط کریم انجام می‌شود، خدماتی کاملا جداگانه به نسبت شستشو است که شامل پرزگیری، ریشه بافی، دارکشی، ترمیم سوختگی، ترمیم پارگی و رفوگری می‌باشد. معمولاً در زمان تحویل قالی مشکل آن مشخص و هزینه رفع آن تعیین می‌شود. از همین رو مشتری می‌تواند با خیال راحت قالی خود را به قالیشویی بسپارد.

مواد شوینده

مواد شوینده

بسیاری از قالیشویی‌ها با به کار بردن شوینده‌های ارزان قیمت و نامناسب هزینه پایین تری از مشتری دریافت می‌کنند.  اما این موضوع موجب خسارت به بافت قالی می‌شود و می‌توان آسیب‌های جبران ناپذیری را به بار بیاورد.

تفاوت نرخ شستشوی قالی و موکت

تفاوت نرخ شستشوی قالی و موکت

این روزها به دلیل رواج موکت و استفاده وسیع از آن در پارت ‌های مختلف منزل، تقاضا برای خدمات شستشوی موکت هم بالاتر رفته است. از همین رو در سال 1402، در لیست نرخ قالیشویی، نرخ موکت‌شویی هم ذکر شده است. عامل هایی که بر قیمت موکت‌شویی تاثیر می‌گذارند تا حد زیادی شبیه عامل هایی هستند که نرخ شستشوی قالی را تعیین کنند.
یکی از این پارامتر، متراژ موکت است. قیمت شستشوی موکت بر اساس اندازه موکت کمی گوناگونی است. متراژهای با بیشتر از پنجاه متر و متراژهای کمتر از پنجاه متر دارای دو قیمت گوناگون است. در مورد اول هزینه ده تا بیست هزار تومان است و در مورد دوم هزینه بیشتر است.
مسئله دومی که بر نرخ شستشوی موکت تاثیر می‌گذارد، وضعیت آن است. اینکه موکت چسبیده به زمین است یا جدا می‌شود. گاهی اوقات موکت‌ها به زمین می‌چسبند و نیازمند شستشوی در مکان می‌باشند.

اما در صورتی که موکت از زمین جدا باشد، هزینه کمتری را به خود اختصاص می‌دهد.
میان انواع قالی، گاهی قالی‌های گران‌قیمت، ارزشمند، ظریف و دستبافت وجود دارد و این موارد بر نرخ شستشوی آن ها تاثیر بگذارند، موکت‌ها شامل این قضیه نمی‌شوند. شستشوی آنها ساده‌تر و معمولی‌تر است و نیاز به اعلاشویی یا ترمیم و شستشوهای بخصوصی ندارند. از این رو میزان نرخ شستشوی موکت معمولا شامل تبصره‌ها یا عوامل دخیل زیادی نمی‌شود.

هزینه بسته بندی و ایاب ذهاب

هزینه بسته بندی و ایاب و ذهاب

در کنار هزینه شستشوی قالی‌ها، هزینه بسته بندی و کاور هر متر مربع قالی به اضافه هزینه ایاب ذهاب نیز به آن اضافه می‌شود. معمولاً باید تمامی این هزینه‌ها از ابتدای کار و در زمان تحویل قالی مشخص شود. تا مشتری به راحتی بتواند در مورد واگذاری قالی به یک قالیشویی معتبر تصمیم بگیرد.

اگر فردی قصد داشته باشد تا به جای شستشوی قالی از خدمات قالیشویی مثال خشکشویی استفاده کند نیز باید هزینه گوناگونی را نسبت به شستشو پرداخت بکند. بهترین قالیشویی در رباط کریم، کلیه هزینه‌ها و تعرفه‌های شستشو را از ابتدا برای هر مشتری مشخص می‌کند تا مشتری نیز با خیالی آسوده قالی‌های خود را به قالیشویی بسپارد و نگرانی از بابت هزینه‌های نداشته باشد.

قیمت قالیشویی و هزینه آن

مجموعه‌های قالیشویی زیادی در رباط کریم، خدمات شستشوی فرش و موکت را ارائه می‌دهند. همان‌طور که اشاره کردیم انتخاب از بین این مراکز، نیازمند آگاهی از اعتبارو کیفیت کار و مشتری‌مداری آن هاست.این آگاهی در زمینه نرخ هم مورد نیاز است. مراکزقالیشویی هایی که هزینه‌ای بیش ازتر آنچه که در اتحادیه قالیشویان تعریف شده است، دریافت کنند مرتکب عمل غیرقانونی شده‌اند.

هر سال، بر اساس پارامتر هایی مثل نرخ مواد شوینده، نرخ دستگاه‌ها، هزینه نیروی کار و نرخ تورم، این قیمت‌ها معین می‌شوند. معمولا عواملی مانند مواردی که بالاتر ذکر شده است و همچنین ترافیک تقاضای شستشوی در روزهای آخر سال، بر قیمت شستشوی قالی تاثیر می‌گذارند و باعث افزایش قیمت آن می‌شوند.

به صورت معمول کلیه هزینه‌های مؤثر بر قیمت نهایی شستشوی قالی، هر ساله از سوی اتحادیه قالیشویان تعیین می‌شود. بسیاری از عوامل مانند حمل و نقل، رفو گری و ترمیم به صورت توافقی انجام می‌شود. اما به صورت کلی نرخ شستشوی قالی ماشینی، دستی، اعلا شویی، شستشوی قالی گل ابریشم، شستشوی موکت، خشک شویی قالی و موکت و شستشوی موکت‌های پله ای که توسط اتحادیه قالیشویان مشخص می‌شود و کلیه قالیشویی‌های شهر رباط کریم میبایست از آن پیروی کنند.

یکی از مواردی که در رباط کریم بر هزینه قالیشویی تاثیرگذار است، ترافیک است. چرا که این پارامتر می‌تواند بر هزینه ایاب و ذهاب تاثیرخود را بگذارد. به ویژه در مورد منطقه هایی که در محدوده طرح ترافیک هستند، این  رفت‌وآمد به این مناطق و همچنین مناطقی که در حومه شهر قرار دارند، برای مراکز قالیشویی تا حدی دشوارتر از باقی مناطق است. بنابراین انجام این کار برای اهل این منطقه ها به‌ناچار با هزینه زیادتری در بخش ایاب و ذهاب همراه است.

قالیشویی سبحان، زیر نظر اتحادیه قالیشویان، همیشه با رعایت نرخ مصوب شده قالیشویی و ارائه تخفیف در قیمت شستشوی قالی، تلاش می‌کند، بهترین خدمات را به متقاضیان ارائه داده شده است و مانع از مراجعه این عزیزان به مراکز غیرقانونی می‌شود. امید است که رضایت حاصل‌شده از مشتریان قدیم و مشتریان پیش رو، همیشگی و روزافزون باشد.

آیا قیمت قالیشویی بر کیفیت شستشو تاثیرگذار است؟

آیا قیمت قالیشویی بر کیفیت شستشو تاثیرگذار است؟

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، هر ساله قیمت مشخصی توسط اصناف قالیشویی تهران مشخص می‌شود و کلیه قالیشویی ها موظف به این هستند که طبق این تعرفه از مشتریان هزینه لازمه را دریافت بکنند. از آن جایی که نرخ های اعلام شده توسط اتحادیه کلی هستند، بنابراین عامل های دیگری نیز بر نرخ شستشوی فرش شما تاثیر می‌گذارند اما با این حال ممکن است که تعدادی از قالیشویی ها برای مشتریان خود تسهیلات و تخفیفاتی را در نظر می‌گیرند که این موضوع نشانه بی کیفیت بودن خدمات شما نیست.

اگر قالی شما نیاز به خدمات رفو، لکه بری و اعلاشویی نداشته باشد، طبعاً هزینه شستشوی قالی نیز کمتر خواهد شد. از نگاه دیگر، ممکن است برخی قالیشویی های نامعتبر برای کاهش هزینه شستشوی قالی های مشتریان از شوینده های بی کیفیت و درجه 2 و 3 استفاده بکنند. توجه داشته باشید که این موضوع به طور مستقیم روی کیفیت شستشوی قالی  تاثیر می گذارد و حتی می‌تواند به ظواهر قالی شما خسارت وارد کند.

بنابراین سعی کنید در کنار این به نرخ توجه کنید، حتماً به خدماتی که قالیشویی ارائه می‌دهد و همچنین نوع و کیفیت مواد شوینده ای که استفاده می‌کند، نیز توجه ویژه داشته باشید. استفاده از شوینده های بی کیفیت، نه تنها به ظواهر قالی شما آسیب های جبران ناپذیری وارد می‌کند، بلکه می‌تواند موجب ایجاد حساسیت و زبر شدن بافت قالی شود و عمر قالی را نیز کوتاه کند.

بهترین قیمت قالیشویی در رباط کریم

تنوع قالیشویی های سراسر رباط کریم، موجب شده است تا انتخاب یک قالیشویی با کیفیت برای خیلی از افراد سخت باشد. برای پیدا کردن بهترین قالیشویی در رباط کریم با قیمت مناسب شما، باید به اعتبار و کیفیت خدمات یک قالیشویی توجه کنید. استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته در کنار مواد شوینده درجه یک و نظارت کارشناسان در زمان شستشو می‌تواند روی کیفیت تمیز کردن قالی تاثیر بگذارد.

علاوه بر این قالیشویی هایی که دسترسی آسان تری دارند و امکان سفارش شستشوی قالی به صورت آنلاین را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند، در دسته بهترین قالیشویی قرار می‌گیرند.

قالیشویی سبحان، یکی از مجهزترین قالیشویی های رباط کریم است که شعب گوناگونی در سراسر رباط کریم دارد. این قالیشویی به دلیل استفاده از دستگاه های مدرن و تمام مکانیزه قالی ها های شما را با بالاترین کیفیت و بهترین نرخ شستشو می‌دهد. شما می‌توانید برای ثبت سفارش های خود به صورت آنلاین به وب سایت قالیشویی سبحان سر بزنید و از تخفیف 20 درصدی سفارش آنلاین قالیشویی سبحان نیز برخوردار شوید.

قالیشویی سبحان

قالیشویی سبحان، مفتخر است بهترین قیمت قالیشویی در رباط کریم را ارائه می‌دهد و همواره در کسب رضایت مشتری با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت است.برای اطلاعات بیشتر با مجموعه قالیشویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما