قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم

فرش ماشینی چیست؟

فرش ماشینی چیست؟

شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم، یکی از کاربردی ترین و باسابقه ترین لوازم منزل است، نماد تولید داخلی ایران محسوب می‌شود. در سراسر دنیا، ایران به عنوان یکی از بهترین و زیباترین قالی ها شناخته می‌شود. صنعت قالی ماشینی، از مهم ترین و بزرگ ترین عوامل توسعه و افزایش تجارت با دیگر کشورها می‌باشد. فرش ها به دو دسته دستبافت و ماشینی تقسیم می شوند که در نحوه تولید و نوع الیاف به کار رفته در آن ها متفاوت است.

قالی های ماشینی توسط دستگاه های مکانیکی تولید می‌شوند و در واقع حالت مصنوعی فرش ها هستند. بافت قالی یک الگوی تکرار شونده دارد و با ادامه روند ترتیب و تکرار الگوها ساخته می‌شود. مواد اولیه ای که در این نوع قالی استفاده می‌شود، نسبت به مواد اولیه قالی های دستبافت ارزان تر است. هم‌چنین به این دلیل که این نوع قالی با ابزار آلات صنعتی تولید می شوند، سرعت تولید آن ها نسبت به نوع دستباف آن ها بسیار بالاتر است.

این موارد باعث می‌شود که قالی های ماشینی با قیمت مناسب تری به بازار عرضه شوند و بین مردم طرفداران بیشتری داشته باشند.

قالی‌ها از مهم‌ترین ارکان دکوراسیون داخلی منازل هستند و به همین دلیل دارای انواع گوناگونی است. با توجه به اینکه قالی‌های دستبافت از قیمت‌های بسیار بالایی برخوردارند، استقبال از قالی‌های ماشینی بسیار بیشتر شده است. قالی‌های ماشینی نیز امروزه از مواد گوناگون و در طرح و نقش‌های متنوعی تولید می‌شوند و می‌توانند زیبایی منحصربه‌فردی داشته باشند.

شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم، می‌تواند هم به روش سنتی و هم به روش مدرن انجام شود. هر کدام می‌توانند شرایط مخصوص به خود را داشته باشند. قالی‌های ماشینی دارای نظم و استحکام قابل توجهی هستند چرا که توسط دستگاه‌های صنعتی تولید می‌شوند. این قالی‌ها از زیبایی بالایی برخوردارهستند، اما می‌توانند توسط لکه‌های مختلف آلوده بشوند و ظاهر ناپسندی به خود بگیرد. بررسی بهترین روش برای شستشوی قالی‌های ماشینی در خانه پرداخته می‌شود.

بهترین روش برای شستشوی انواع فرش ماشینی

بهترین روش برای شستشوی انواع فرش ماشینی

همان‌طور که گفته شد می‌توان قالی‌های ماشینی را هم به شیوه سنتی در منزل و هم به شیوه مدرن و با استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی شستشوی داد. به صورت کلی بهترین روش برای شستشوی قالی ماشینی استفاده از. چرا که در این شرکت‌ها از تجهیزات و امکانات مدرن، مواد شوینده مخصوص و نیروهای متخصص استفاده می‌شود. چنانچه قالی‌ها دچار مشکل و خسارتی نیز شده باشند برطرف می‌شود.

این راه نیز می‌تواند در کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در زمان و انرژی مردم مؤثر باشد، اما چنانچه امکان استفاده از خدمات این شرکت‌ها برای مردم وجود نداشته باشد، می‌تواند از روش‌های سنتی استفاده کرد.

شستشوی قالی ماشینی از رایج ترین خدماتی است که در قالیشویی سبحان ارائه می‌شود. دیگر شستشوی قالی و قالیچه در خانه معنایی ندارد، وقتی در مدت زمان حداکثر ۴۸ ساعت قالی ها جمع و شسته می‌شوند و کاملا خشک و سالم تحویل داده می‌شوند.
قالیشویی سبحان با بهره مندی از ماشین آلات پیشرفته و به روز، مواد شوینده مخصوص و پرسنل با تجربه به عنوان یک کارخانه اختصاصی قالیشویی در سراسر رباط کریم به ارائه خدمات با کیفیت بالا در این سبک می‌پردازد.
توجه به جنس الیاف قالی ماشینی برای شستشوی آن مهم است. قالی های ماشینی از الیافی مانند آکریلیک، کرک و پشم بافته می‌شوند که هریک برای شستشوی شرایط مخصوص به خود را دارد.

به طور کلی دو روش برای شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم در قالیشویی وجود دارد. معمولی و اعلاشویی است. در هر دو روش مراحل کار یکی است و تفاوت در مواد شوینده و بکارگیری ماشین آلات است.

مراحل شستشوی قالی

مراحل شستشوی قالی

 • بررسی قالی
 • غبارگیری
 • تثبیت رنگ
 • لکه برداری
 • شستشو
 • آبکشی
 • خشک کردن

قالیشویی سبحان با استفاده از پودرهای جاذب و بخار نیز از دیگر روش های شستشوی قالی است. در این مرحله خسارت های قالی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا  در جریان شستشوی خسارتی بیشتری به قالی وارد نشود. سوختگی، پارگی، پوسیدگی و لکه می‌تواند از انواع ایرادات باشد. کارشناسان با تجربه  قالیشویی سبحان با دقت به شناسایی و رفع این مشکلات می‌پردازند تا شستشوی قالی ماشینی با بالاترین میزان کیفیت انجام شود.

کارخانه قالیشویی سبحان با ناوگانی گسترده سراسر رباط‌‌‌ کریم در سریع ترین زمان ممکن پوشش داده و آماده ارائه کلیه خدمات قالیشویی و شستشوی تخصصی قالی دستبافت در سراسر رباط کریم می‌باشد.

غبارگیری با توجه به جنس و ارزشمندی قالی، به صورت دستی و ماشینی انجام می‌شود. در غبارگیری به سبک مکانیزه استفاده از دستگاه های مکنده  و دستگاه های ضربه زن مرسوم است.  دستگاه های مکنده مانند جارو برقی های خانگی عمل می‌کنند که  دارای قدرت مکش بالایی دارند. قدرت مکش دستگاه توسط پرسنل با توجه به جنس و ضخامت قالی است می‌شود.

در دستگاه های ضربه زن، قالی درون محفظه دستگاه قرار می‌گیرد، در این دستگاه به وسیله برس و محورهای پیستونی که وجود دارد، به قالی ضربات متعدد زده می‌شود تا گرد و غبار آن گرفته شود. در نوع دیگری از دستگاه غبارگیری از حرکت سریع دورانی  استفاده می٬شود.

استفاده از ماشین آلات به روز دنیا در قالیشویی سبحان این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد که مرحله غبارگیری بدون ایجاد هیچ آسیبی به قالی انجام می‌شود. در تمامی مراحل شستشوی کارشناس قالیشویی، نکات و دستورات لازم را به کارگران ارائه می دهد.

تثبیت رنگ برای قالی های دستبافت و تزئینی در نظر گرفته می‌شود. از آنجا که این قالی ها از الیاف و رنگ طبیعی بافته می‌شوند، احتمال تداخل رنگ در آنها بسیار زیاد است. به همین دلیل از شوینده های گیاهی مخصوصی استفاده می‌شود تا خسارتی به قالی وارد نشود.

لکه گیری قالی با توجه به نوع لکه و مدت زمان آن انجام می‌شود. برای لکه های مختلف از حلال های مخصوص استفاده می‌کنند تا ضمن از بین بردن لکه، خسارتی به رنگ و الیاف قالی وارد نشود.

دستگاه شستشوی قالی ماشینی

دستگاه شستشوی قالی ماشینی

دستگاه های شستشوی قالی به دو دسته تقسیم می‌شوند: دستی و اتوماتیک. دستگاه شستشوی دستی: این دستگاه ها به شیوه ضربه ایی مرحله شستشو را انجام می‌دهند و معمولا برای قالی های دستبافت کاربرد دارند.

دستگاه شستشوی اتوماتیک

دستگاه شستشوی اتوماتیک

دستگاه اتوماتیک در قالیشویی سبحان به دو نوع ریلی و میزی تقسیم بندی می‌شود. در دستگاه ریلی فرش ثابت قرار می‌گیرد و دستگاه به وسیله بورس های استوانه ایی و دیسکی که دارد، شستشو را انجام می‌دهد.  در دستگاه شستشوی میزی، قالی به وسیله نقاله های خاصی زیر برس های دستگاه حرکت می‌کند.  در واقع در این روش دستگاه ثابت است و قالی حرکت می‌کند.

عملیات شستشو با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک در پنج مرحله به صورت خودکار انجام می‌شود.

 • خیس کردن قالی
 • جارو زدن
 • شامپو و برس زدن
 • شستشو با آب و برس
 • شستشو با آب بدون برس

در قالیشویی سبحان  پس از آبکشی اسلامی، قالی ها به وسیله دستگاه های خشک کن مورد آبگیری قرار می‌گیرند و تا آنجا که ممکن است خشک شوند، سپس به گرمخانه منتقل شده تا مرحله خشک شدن به طور کامل انجام شود.

این شرکت ها توجه به حقوق مصرف کننده، در اولویت هستند و سعی می‌شود بهترین خدمات قالیشویی از شستشوی قالی های دستی و ماشینی گرفته تا تعمیرات با بالاترین کیفیت در کمترین زمان ممکن انجام شود.

شستشوی فرش ماشینی در منزل

شستشوی فرش ماشینی در منزل

برای شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم در خانه می‌توان از شوینده‌های گوناگون و زیادی استفاده کرد. قبل از هر چیزی لازم است که شرایط لازمه برای شستشوی آن را فراهم کرد. از مهم‌ترین تجهیزاتی که برای شستن انواع فرش‌های ماشینی در منزل نیاز است می‌توان به مواردی همچون پارو، جاروبرقی، اسفنج تمیز، سطل آب، مواد شوینده، دستکش، فرچه مخصوص و … اشاره کرد. مهم‌ترین مرحله های شستشوی قالی ماشینی در خانه به شرح زیر می‌باشند:

جارو کردن فرش و گردگیری

جارو کردن فرش و گردگیری

اولین مرحله از شستشو قالی‌ها، حذف گردوغبار از سطح و بافت آن می‌باشد. برای این کار لازم است که از یک جاروبرقی با قدرت متناسب استفاده کرد و تمامی آلودگی‌ها و گردوغبار موجود بر روی سطح آن را تمیز نمود.

تست رنگ دهی فرش

تست رنگ دهی فرش

قبل از آن که مرحله شستشوی فرش شروع شود لازم است که حتماً تست رنگ دهی آن انجام شود. چرا که اگر قالی دچار تغییر رنگ یا تداخل رنگ شود، آسیب زیادی ایجاد می‌شود و برای برطرف کردن آن نیاز به دانش و مهارت تخصصی وجود خواهد داشت. برای این کار ابتدا باید یک تکه پارچه تمیز و سفید را برداشت و بعد از خیس کردن، آن را به قسمتی از فرش مالید.

چنانچه دستمال، رنگی بشود قالی رنگ پس می‌دهد و شستشوی آن در منزل می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد. بهترین روش برای شستشوی قالی‌هایی که دچار رنگ دهی می‌شوند استفاده از خدمات شرکت‌ قالیشویی سبحان می‌باشد.

انتخاب ماده شوینده مناسب

بعد از گردگیری و تست، باید یک محلول و ماده متناسب برای شستشوی قالی‌ها انتخاب بشود. یک ماده شوینده متناسب باید دارای ویژگی‌های بخصوصی باشد. مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • داشتن قدرت پاک‌کنندگی بالا
 • داشتن خاصیت نرم‌کنندگی و بوی مناسب
 • عدم خوردگی بافت فرش
 • داشتن PH مناسب
 • غیر پودری بودن و داشتن خاصیت فراریت خوب
 • برخورداری از نسبت حلالیت پایین با آب
 • قابلیت استفاده از روش مکانیزه و غیرمکانیزه
 • داشتن کف و فوم معقول و کنترل شده
 • داشتن قیمت مناسب

شستشوی قالی ماشینی

بعد از فراهم کردن تجهیزات و شرایط لازم برای شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم و انجام تست رنگ دهی می‌توان مراحل شستشوی قالی را انجام داد. مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

 • در مرحله اول باید قالی را بر روی سطح شیب‌دار پهن کرد به‌گونه‌ای که سطح کاملاً سفت‌وسخت باشد. شیب سطح باعث می‌شود که آب اضافی به راحتی از قالی خارج شود. کف سطح باید از موزاییک، سنگ و سیمان باشد.
 • ابتدا باید با آب ولرم قالی را خیس کرد، به‌گونه‌ای که تمام سطح و الیاف آن کاملاً آماده دریافت شوینده شود.
 • در محله سوم باید مقدار مناسبی از مواد شوینده را بر روی سطح قالی ریخت. مواد شوینده نباید بیش از حد اسیدی یا قلیایی باشد تا هیچ‌گونه آسیب و خسارتی به قالی وارد نکند. برای انتخاب شوینده‌های مناسب می‌توان از مقالات مختلف استفاده کرد و بر اساس نوع قالی، رنگ، بافت، جنس الیاف و … مواد شوینده گوناگون را به کار برد.
 • مواد شوینده باید با استفاده از فرچه‌های مخصوص در تمامی سطح قالی پراکند شود و تمامی سطح قالی در کف غرق شود و باید این مواد مدتی بر روی قالی باقی بماند.
 • بعد از استفاده از مواد شوینده و تمیز کردن قالی چنانچه لکه‌ها و چرک قالی همچنان وجود داشت باید مراحل شستشو را دوباره تکرار کرد.
 • در نهایت لازم است که با استفاده از پارو، قالی‌ها آبگیری شوند و تمامی آب موجود در الیاف و سطح فرش خارج شود. بعد از نیم ساعت باید با استفاده از برس جهت خواب فرش را درست کرد.
 • بعد از تمام شدن شستشوی قالی ماشینی، لازم است که در یک محیط مناسب قرار داده شود تا به صورت کامل خشک بشود و هیچ‌ رطوبتی در آن باقی نماند.

بهترین روش شستشوی قالی ماشینی در منزل

بهترین روش شستشوی قالی ماشینی در منزل

خوشبختانه امروزه می‌توان از انواع مواد شوینده خانگی و طبیعی برای تمیز کردن قالی‌ها و از بین بردن لکه‌ها استفاده کرد که در مقایسه با مواد شوینده شیمیایی می‌توانند کارایی و عملکرد مناسب داشته باشند. بهترین روش شستشوی انواع فرش ماشینی در خانه استفاده از شوینده‌های مختلفی همچون ترکیب جوش‌شیرین و سرکه سفید، مخلوط نمک و سرکه سفید، پراکسید هیدروژن و … است.

این مواد برخلاف مواد شوینده شیمیایی خسارتی به بافت و الیاف قالی‌ها وارد نمی‌کنند و می‌توانند به‌خوبی انواع لکه‌ها را تمیز کنند.

قالی‌های ماشینی از جمله محبوب‌ترین قالی‌ها هستند که می‌توانند در انواع گوناگونی از نظر جنس و نوع، طرح و نقش، ابعاد و اندازه و … وجود داشته باشند. این قالی‌ها به دلیل قیمت مناسب‌تر در مقایسه با قالی‌های دستبافت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین روش برای شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم استفاده از خدمات شرکت‌های قالیشویی است اما افرادی که می‌خواهند در خانه اقدام به شستشوی آن‌ها کنند، می‌توانند از مواد و شوینده‌های خانگی بهره  لازمه رو ببرند و با انجام مراحل شستشو به صورت کامل، تمامی آلودگی‌ها و لکه‌ها را کامل از بین برد.

قالیشویی سبحان

قالیشویی سبحان، مفتخر است با بیش از چند دهه تجربه، بهترین روش شستشوی انواع فرش ماشینی در رباط کریم را به مردم ارائه می‌کند و همواره در کسب رضایت شما مردم می باشد.برای اطلاعات بیشتر با مجموعه قالیشویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما