قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

تست رنگ دهی فرش

تست رنگ دهی فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

تست رنگ دهی فرش به چه عواملی بستگی دارد؟

تست رنگ دهی فرش، اکثر  قالی های دستبافت به دلیل الیاف طبیعی که در آنها می‌باشد با ریختن آب یا  مایعات امکان دارد رنگ بدهند و ظواهر قالی خراب بشود. می‌بایست قبل از شستشو از رنگ دادن قالی بعد از شستشوی اطمینان پیدا کرد؛ در آغاز باید با یک پارچه گوشه ای از قالی را با آب نم دار کرد تا از رنگ ندادن قالی مطمئن شویم و بعد کار شستشوی قالی انجام شود. بهتر است که همه رنگ های قالی را امتحان کرد؛ چرا که امکان دارد  پارتی از قالی رنگ بدهد و قسمتی از جاهای دیگر قالی رنگ ندهد. در ضمن نحوه شستشوی فرش ماشینی بدین صورت می بایست باشد که قالیشویی مربوطه موظف است که دستگاه مخصوصی را برای شستشوی فرش ماشینی داشته باشد.

قالی دستبافت با توجه به  نرخ بالای آن  باعث شده که مردم، مراقبت به نسبت بیشتری از قالی های خود انجام دهند و به قالی ها اهمیت بدهند. بنابراین پیشنهاد می‌شود که شستشوی قالی های دستبافت را به قالیشویی سبحان بسپارید.

دلایل قاطی شدن رنگ قالی

دلایل قاطی شدن رنگ قالی

رنگرزی غلط و بدون اثبات رنگ ها

به دلیل اینکه در قالی دستبافت،  رنگ های نامرغوب استفاده می‌شود و مرحله های این کار تا رسیدن به اثبات رنگ را به صورت کامل انجام نمی‌دهند؛ باعث رنگ رفتگی قالی می‌شود و در اولین شستشو رنگخود را از دست می‌دهند.

شستشوی غیر اصولی قالی

شستشوی غیراصولی قالی

تست رنگ دهی فرش، در طول شستشوی قالی باید دمای آب، شوینده متناسب و طرز درست خشک نمودن دقت شود. و در هنگامی که این موارد رعایت نشود باعث می‌شود که  پارت‌های گوناگون قالی خسارت ببیند.

مانند استفاده از شوینده های خوب برای تایم طولانی باعث می‌شود که رنگ قالی خسارت ببیند و همچنین استفاده از آب جوش برای شستشوی قالی رنگ را از الیاف جدا می‌کند و پارت های روشن قالی خسارت می‌بینند.

قرار گرفتن  قالی در معرض آفتاب زیاد

قرار گرفتن قالی در معرض آفتاب زیاد

در طول تابش خورشید روی قالی باعث می‌‌گردد که اشعه ماوراء بنفش خورشید رنگ‌ قالی را از بین ببرد و پس از شستشو کیفیت رنگ ها از بین برود.

سپردن قالی به مراکز شستشو و قالیشویی های نامعتبر

سپردن قالی به مراکز شستشو و قالیشویی های نامعتبر

یکی از آپشن هایی که باعث می‌شود قالی خسارت ببیند، شستشو در مراکز قالیشویی نامعتبر می‌باشد؛ چون که امکان دارد افراد غیر متخصص باشند که از مخلوط شوینده ها و دیگر موارد شستشو اطلاعاتی نداشته باشند و باعث می‌شود که قالی خسارت ببیند و به دلیل اینکه قالی های دستبافت ظریف و گران هستند، کیفیت اولیه خود را از دست داده و رنگ آن ها مخلوط می‌شود و قالی در آخر خراب و از بین می‌رود.

جلوگیری از رنگ پس دادن قالی

جلوگیری از رنگ پس دادن قالی

تست رنگ دهی فرش، هنگامی که قالی دستبافت را شستشو می‌دهیم به دلیل اینکه با مشکل تغییر رنگ قالی مواجه نشویم بهتر است که در هنگام خرید قالی دستبافت، نوع با کیفیت آن را محیا کنیم چون که این نوع قالی دستبافت دارای الیافی با رنگ ثابت می‌باشد و رنگ آنها در طول شستشو مخلوط نمی‌شوند یا حذف نمی‌گردد.

همچنین باید توجه کنیم که از شستشوی قالی با آب جوش پرهیز شود و قالی ها به مدت زیاد در برابر نور خورشید پهن نشوند و نباید قالی ها با ترکیبات شوینده نامناسب شستشو داده شوند، چون که باعث می‌شود به رنگ قالی ها خسارت برسد؛ بنابر این بهتر است که برای شستشوی قالی ها از قالیشویی های خوب و معتبر استفاده کنیم.

استفاده از تثبیت کننده رنگ  قالی نامرغوب و همچنین روش شستشوی نا درست باعث می‌شود که قالی خسارت ببیند و ظواهرش زیبا نباشد. پس در طول رنگ دادن قالی بهتر است که برای از بین بردن مخلوط رنگ از ماست ترش استفاده بشود. باید دقت داشته باشیم که قطعا برای رنگ پس ندادن از ماستی که ترش تر است استفاده بشود چرا که ماست شیرین دارای چربی میباشد و برای انجام این عمل مناسب نمی‌باشد.

ماست ترش هنگامی که با آب  و هیدروسولفیت مخلوط می‌شود،  خیلی سریع رنگ دادگی قالی را از بین می‌برد و حتی رنگ قالی را از گذشته بهتر می‌کند. برای انجام این عمل به یک قلمو باریک نیاز می‌باشد. در اغاز بهتر است که محلول را در پارت کوچکی از قالی تست بشود و در هنگام نتیجه خوب به کار ادامه داد و در آخر قالی را به صورت کامل باید با سشوار خشک نمود.

 رفع تخصصی تغییررنگ قالی

رفع تخصصی تغییر رنگ قالی

اگر قالی دارای خامه های رنگی باشد و خامه ها درست رنگ نشده باشند در طول شستشو به روش غیر استاندارد و در خانه توسط برس باعث میشود که پرز قالی کشیده بشود و رنگ قالی با یکدیگر مخلوط بشود. به همین دلیل در طول شستشوی قالی در کارگاه های قالیشویی، قالی را به صورت تخصصی آنالیز کرده و از راه های مختلف ماده بخصوص را برای  اثبات رنگ استفاده نمود .

آنها با استفاده از ماده تثبیت کننده رنگ، قالی ها را شستشو می‌دهند؛ چون که این مواد باعث می‌شود رنگ الیاف برای مدت زیاد ثابت بماند؛ امکان دارد در برخی از آپشن ها قالی بازهم رنگ بدهد و روشی به جز رنگبرداری قالی وجود ندارد و به علت اینکه الیاف پشم در طول شستشو رنگ داده و باعث می‌شود که قالی لکه دار شود می‌توان با استفاده از مواد بخصوص قالی را رنگ‌برداری کرد.
رنگ برداری قالی یک عمل بسیار پر مشقت و تخصصی می‌باشد که می‌توان به کم رنگ تر شدن رنگ کمک شایانی کند، برای اینکه نتایج بهتر شود باید این عمل توسط قالیشویی انجام شود؛ چون که در قالیشویی بین ۸۰٪ تا ۱۰۰ % ترمیم رنگ قالی بدون خسارت انجام می‌‌گردد.

شستشوی دوباره قالی

به دلیل استفاده از مواد شوینده نامرغوب یا نفوذ گل ناشی از گرد و غبار به بافت قالی یا آبکشی نادرست، باعث زردی فرش می‌شود؛ پس درصورت امکان بهتر است  که فرش یکبار دیگر شسته شود و آب کثیف را از فرش خارج کرده و بعد از آن فرش را به طور کامل خشک کرد، البته ممکن است که انجام این روش زمان بیشتری را نیاز داشته باشد.

استفاده از محلول سرکه و آب نمک

استفاده از محلول سرکه و اب نمک

سرکه برای حذف بعضی از لکه های قالی مناسب می‌باشد؛ بنابر این  برای حذف  زردی قالی از محلول  آب و نمک و سرکه استفاده کرد و بعد دستمال را به ماده آغشته و روی پارت های زرد شده کشید تا زردی قالی حذف بشود.

به کارگیری ماده شوینده هایی با اسیدیته پایین

به کار گیری ماده شوینده هایی با اسیدیته پایین

مواد شوینده های شیمیایی که خواص اسیدی پایینی دارند برای حذف  لکه های زرد خوب هستند. مانند مواد شوینده: شامپو قالی، صابون، پودر دستی می باشد.

حجمی از شامپو یا شوینده را در آب داغ مخلوط کرده و سپس با کمک یک اسفنج آن را روی قالی کشیده و اجازه می‌دهیم که خشک بشود. صابون رختشویی هم برای این کار خوب می‌باشد؛ برای استفاده از صابون رختشویی بهتر است که پارتی از قالی را  که زرد شده است را  نمدار می‌کنیم و بعد از آن صابون را روی آن کشیده و در آخر اثرات صابون را پاک کرده و قالی را دوباره شستشو دهیم.

انتخاب فرش و راهکارهای شستشوی آن

انتخاب فرش و راهکار های شستشوی آن

در طول خرید قالی درست، بهتر است که جنس قالی و نوع آن، محل استفاده، کیفیت قالی، طول عمر آن، رنگ زمینه، سبک طراحی ،شانه و تراکم قالی را در نظر بگیریم.
قبل از اینکه قالی خریداری شود، بهتر است که از مرغوبیت ماده به کار رفته در قالی دستبافت، اطمینان حاصل نمایید. چون که معایب قالی دستبافت، در طول شستشو امکان دارد باعث شود، قالی خسارت ببیند و رنگ الیاف قالی با همدیگر مخلوط شوند. اما اگر قالی مواد با کیفیتی داشته باشد رنگ آن مخلوط نمی‌شود و کار شستشوی آن راحت می‌باشد.

تست رنگ پیش از شستشوی قالی

تست رنگ پیش از شستشوی قالی

همیشه مراقبت و نگهداری از قالی های دستبافت، به دلیل حساسیت الیاف آن و همچنین بهای زیاد و گران بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و مردم دغدغه تمیز نگه داشتن و مراقبت از قالی های دستباف را دارند. یکی از خطراتی که برای قالی دستبافت در هنگام فرآیند شستشو وجود دارد، رنگ پس دادن قالی می‌باشد. اگر قصد اقدام به شستشوی قالی دستبافت خود در خانه دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا قالی دستبافت شما رنگ پس می‌دهد یا نه؟

راه حل پی بردن به این نکات،  تست رنگ قالی می‌باشد. در این راه قالی را قبل از شروع اقدام به شستشو تست می‌کنند تا مطمئن شوند که رنگ ها بعد از شستشو با یکدیگر مخلوط نمی شوند. اگر می‌خواهید این کار را در خانه انجام بدهید، ابتدا گوشه ای از قالی را با آب نم ناک می کنیم. بعد با دستمال پارچه ای سفید و تمیز روی آن را می‌کشیم. اگر دستمال رنگی شد، نشان دهنده این می‌باشد که قالی در طول شستشو رنگ پس می‌دهد. بنابراین شستشوی این نوع قالی در خانه موجب درست شدن صدمات زیادی به آن شده و مخلوط رنگ اتفاق می‌افتد. بنابراین برای شستشوی چنین قالی هایی باید به کارخانه های قالیشویی پیشرفته مراجعه کرد، تا قالی را بدون هیچ گونه خسارتی و تمیز و پاکیزه و بدون ایراد به مشتریان خود تحویل بدهند.

‏رنگ برداری قالی دستبافت در قالیشویی سبحان

رنگ برداری قالی دستبافت در قالیشویی سبحان

قالی های دستبافت به دلیل استفاده از الیاف طبیعی، حساسیت  بسیار بالاتری نسبت به قالی های ماشینی که با الیاف مصنوعی و در کارخانه بافته می‌شوند، دارند و هم چنین بهای زیادی نیز نسبت به قالی های ماشینی دارا می باشند. بنابراین حفظ و نگهداری قالی دستبافت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشند. یکی از مشکلاتی که همیشه برای قالی دستبافت وجود دارد، رنگ پس دادن قالی می‌باشد که این عمل به دلیل عدم آگاهی از جنس و نوع قابلی و شستشوی قالی در خانه اتفاق می‌افتد.

بنابراین بهترین آپشن برای شستشوی قالی های دستبافت، مراجعه به قالیشویی سبحان می‌باشد. این قالیشویی با دارا بودن تیم کارشناسان مجهز و مجرب، در شروع اقدام به آنالیز و شناخت نوع قالی و همچنین الیاف آن می‌کنند و با استفاده از تکنیک هایی چون تست رنگ، اثبات کننده رنگ، قلمزنی و رنگ برداری، از رنگ پس دادن قالی دستبافت جلوگیری کرده و اگر هم قالی دستبافتی دچار مخلوط شدن رنگ ها شده باشد، با استفاده از مواد شوینده بخصوص و همچنین ماده مناسب تثبیت کننده رنگ اقدام به برطرف کردن ایرادهای قالی می‌کنند. همچنین با دادن ضمانتنامه کتبی، سالم بودن قالی را ضمانت می‌کنند. به همین دلیل است که مردم می‌توانند این اطمینان را داشته باشند که فرش کاملا سالم و تمیز درب خانه به دست آنها می‌رسد.

هزینه رنگ برداری فرش های دستبافت با توجه به طرح، نوع و جنس قالی متفاوت می‌باشد. ولی به صورت کلی هزینه شستشوی قالی های دستبافت نسبت به قالی های ماشینی در همه قالیشویی های معتبر بالاتر می‌باشد. چون که خدمات تخصصی تر و سخت تری را برای آن به کار می‌برند. بنابراین همیشه باید به دنبال مجموعه باشیم که علاوه بر کیفیت بالای خدمات، نرخ های مناسبی را به ما پیشنهاد بدهد؛ که این قیمت ها زیر نظر اتحادیه قالیشویی تعیین شده باشد. مجموعه قالیشویی سبحان، با ارائه همه خدمات در بهترین کیفیت و همچنین برترین نرخ، آماده ارائه خدمات به مشتریان محترم در همه مناطق حومه می‌باشد.

قالیشویی سبحان

تست رنگ دهی فرش، قالیشویی سبحان مفتخر است که برترین تجهیزات رو برای شستشوی انواع فرش دارا می‌باشد و تست رنگ دهی فرش رو می‌تواند به نحو احسن انجام بدهد.برای اطلاعات بیشتر با قالیشویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما