قالیشویی سبحان فعال در رباط کریم ، پرند، اسلامشهر

قالیشویی معتبر در رباط کریم

قالیشویی چیست؟

قالیشویی چیست؟

بطور مختصر قالیشویی معتبر در رباط کریم، به عمل و شغلی که در آن شستشو قالی صورت می‌گیرد گفته می‌شود، در زبان انگلیسی لغت قالیشویی (Carpet cleaning) شناخته می‌شوند.

در عمل شستشو قالی می‌توان به ریزه کاری هایی همچون لکه زدایی، غبار رویی و یا همان شستشو به واسطه انواع مواد شوینده اشاره نمود. شستشوی قالی ها یکی از مهم ترین کارهایی است که ما حداقل یکبار در سال باید آن را انجام دهیم تا هم خانه تمیز تری داشته باشیم و آلودگی ها در امان باشیم.

قالیشویی از گذشته تا به امروز

قالیشویی از گذشته تا به امروز

از زمان پیدایش این عمل به گونه ای بود که هر آنچه که به عنوان قالی یا فرش ها توسط انسان ها شناخته می‌شد به وسیله  های خاصی به صورت انفرادی یا گروهی انجام می‌شد.با گذشت زمان با پیشروی علم در همه ی زمینه ها روش های سریع تر و کاربردی تری کشف شد و همچنان نیز در راه بهتر شدن در حال پیشرفت می‌باشد.همانطور که می‌دانیم کشور ما ایران به داشتن قالی های دست بافت محبوبیت دارد و از سراسر دنیا، افراد مشتاق هستند، قالی های زیبا و خارق العاده ایرانی اصیل را داشته باشند.

تقریبا قالی ها یک عنصر و پارامتر خیلی اساسی در دکوراسیون خانه می‌باشند، بطوری که فرقی ندارد خانه شما کوچک باشد یا بزرگ، مدرن باشد یا سنتی، در تمامی خانه های ما قالی های گوناگونی وجود دارد و ازآیتم های مورد علاقه و قابل توجهی به شمار می‌رود.به مرور زمان، فعالیت هایی برای بهبود روند شستشوی قالی به وجود آمد و مردم بیشتر از قبل به قالی ها اهمیت دادن به همین دلیل قالیشویی ها وارد عرصه شغلی شدند که در سال 1351 اتحادیه صنف قالیشویان در تهران تاسیس شد و تا به امروز، جزو مهم ترین و شناخته ترین مشاغل در ایران شدند.

چرا فرش هایمان را به قالیشویی معتبر در رباط کریم سبحان بسپاریم؟

چرا فرش هایمان را به قالیشویی معتبر در رباط کریم سبحان بسپاریم؟

عمل شستشوی قالی، ها کار ساده ای نیست. درست است که خیلیا ترجیح می دهند که خودشان وارد عمل شوند و قالی هایشان را بشورند اما هرگونه بی احتیاطی در این زمینه باعث می شود که خسارت جدی ای به قالی بزنند.همچنین فرایند شستشوی، کار زمان بری می باشد و اگر بصورت مکرر صورت بگیرد، علاوه بر اینکه قالی آسیب می بیند، سلامت فردی که این کار را انجام می دهد نیز به خطر می افتد چرا که باعث به وجود آمدن انواع بیماری هایی همچون رماتیسم، کمر درد، گردن درد و… می شود.

پس بهترین راه حل، می‌توان کاررا به متخصص بسپاریم. سپردن قالی ها به قالیشویی می‌تواند یک انتخاب درست و بجا باشد چرا که در قالیشویی ها با وجود دستگاه های پیشرفته و مجهز این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.همچنین ما در خانه ها خودمان موادهای شوینده متناسبی رو نداریم و باید به سختی آنها را پیدا کنیم و هزینه های اضافی بابت آنها بپردازیم. اما در قالیشویی ها تمامی مواد شوینده مناسب با انواع قالی ها وجود دارد. در مرحله خشک کردن نیز اگر قالی ها را در جای درست قرار ندهیم و آب و کف ها را کامل خارج نکنیم باعث پوسیدگی آن می‌شود.

در قالیشویی معتبر در رباط کریم از چه مواد شوینده ای استفاده می شود؟

در قالیشویی معتبر در رباط کریم از چه مواد شوینده ای استفاده می شود؟

برای شستشو قالی های دستباف و ماشینی، ما نیاز به مواد های شوینده بخصوصی داریم.در گذشته از آب و تاید برای شستشوی انواع قالی ها استفاده می‌کردند که امکان ایجاد زردی را برای ما فراهم می‌کرد.همچنین به وسیله وایتکس ها و سفید کننده ها برای شستشوی و سفیدی ریشه قالی ها استفاده می‌شد.امروزه با استفاده از بهترین مواد شوینده تمیزی را بدون خسارت به قالی های شما هدیه می‌دهند.در قالیشویی های معتبر با توجه به جنس قالی ها و نوع آن بهترین شوینده ها و تثبیت کننده رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد که خسارتی به الیاف قالی ها نمی‌زنند.

شستشو فرش دست بافت در قالیشویی معتبر در رباط کریم

شستشو فرش دست بافت در قالیشویی معتبر در رباط کریم

این نوع قالی ها به دلیل ظرافت بالا بسیار با ارزش می‌باشند و شستشوی آنها خیلی سخت تر و اصولی تر از قالی های ماشینی می‌باشد، پس قطعا شستشوی درست، یکی از مهم ترین عوامل سالم نگه داشتن آن ها می‌باشند.در شستشوی فرش های دستبافت ابتدا غبار گیری صورت می‌گیرد. در واقع با استفاده از دستگاه های بخصوص، هر چه گرد و غبار در تار و پود آن وجود داشته باشد از بین می‌رود.حال نوبت به خیساندن قالی ها می‌شود. در این مرحله آب با دمای متناسب به داخل منافذ قالی ورود می‌کند، سپس با استفاده از دستگاه مخصوص که دارای شلاق های بزرگی می‌باشد، با چرخش و سرعت متناسب آلودگی ها را از بین می‌برد.

مرحله آبکشی، از مهم ترین مراحل شستشو قالی های دستبافت می‌باشد چند بار انجام می‌شود تا بطور کامل مواد شوینده و آلودگی ها ازبین برود. امکان دارد هنگام شستشو رنگ های الیاف بکار رفته پس داده شوند که دراین زمان یک قالیشویی حرفه ای با داشتن تجربه در این زمینه قالی شما را ترمیم می‌کند و آن را نجات می‌دهد.مرحله آخر، خشک کردن می‌باشد. دراین مرحله، با استفاده از تجهیزات و ابزارهای استانداردی برای خشک کردن قالی ها استفاده می شود و در طول زمان، این مراحل در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نمی‌گیرد، چرا که قرار دادن قالی ها در برابر نور مستقیم خورشید موجب تغییر رنگ می‌شود و همینطور باعث کم شدن طول عمر قالی می‌شود.همچنین قالی ها ممکن است دارای پوسیدگی های ناچیز باشند که قبل از شروع فرایند شستشو، توسط کارشناسان بررسی و متناسب با نوع و درصد پوسیدگی مورد شستشو قرار می گیرند.

قالی های دستباف، تلفیق هنر و نتیجه ساعت ها زحمت بافندگان می‌باشند و به همین علت قیمت و ارزش بالایی دارند، همچنین نسبت به قالی های ماشینی، جرم بیشتری دارد و به مراتب حمل و نقل آن بخصوص در زمان خیس بودن، سخت تر می‌باشد.

شستشوی قالی ماشینی در قالیشویی معتبر در رباط کریم

شستشوی قالی ماشینی در قالیشویی معتبر در رباط کریم

قالی های ماشینی، امروزه در بین مردم، طرفداران خاص خودش را دارد.

دلیل انتخاب این نوع قالی بسیار زیاد می‌باشد چرا که در مرحله اول در مقایسه با قالی های دست بافت از قیمت مناسب تری برخوردارند. قالی های ماشینی، از تنوع رنگ و طرح های زیادی برخوردار است و برای ست شدن با هرگونه از دکوراسیون ها می‌تواند یک انتخاب درست و مناسب باشد.همچنین شستشو آنها به نسبت قالی های دست بافت، راحت تر است و وزن سبک تری نیز دارند اما با تکیه بر این دلایل نمی‌توان گفت شستشو قالی های ماشینی کار راحتی است چرا که این نوع قالی، آداب و روش خاص خودش را برای شستشو صحیح دارد.در قدم اول قالی ها را جمع آوری کرده و به قالیشویی می‌برند. موضوع قابل توجه برای حمل این قالی ها این است که در زمان طول مسیر به دور از آلودگی ها باشند به همین دلیل می‌بایست قالی ها را به وسیله پلاستیک های خاصی بسته بندی بکنند.

قبل از شروع فرآیند شستشوی، اولین مرحله غبار گیری می‌باشد. نکته مهم در این مرحله این است که باید کارشناسان کاربلد قالی ها را مورد نظر را بررسی قرار داده و با توجه به نوع الیاف وانعطاف پذیری آن دور دستگاه را تنظیم کنند.دستگاه های برس غلتکی، تمامی‌گرد وغبار ها را از بین می‌برد و قالی ها را برای خیس شدن آماده می‌کند. قبل از برخورد آب با الیاف قالی درصد مقاومت رنگ را تست می‌کنند.سطح زیر کار و شیب از مهم ترین مراحل این کار می‌باشد. جریان آب باید بصورت دوشی با دمای متعادل باشد و سپس قالی ها را با مواد شوینده متناسب با جنس آن به وسیله دستگاه مخصوص می‌شویند.در مرحله بعد نوبت آبکشی می‌رسد که باید با یک فشار مناسب و بطور یکنواخت صورت بگیرد برای خشک کردن قالی ها با بکار گیری دستگاه مجهز تمامی آب و مواد شوینده را خارج می‌کنند.

در مرحله آخر باید قالی ها در جایی قرار بگیرد و دمای آن چک شود. سپس قالی ها را در جهت خواب برس زده و سطح آن را با دستگاه پرداخت زنی با تراش کم پرداخت شده و در نهایت با اتو مخصوص اتو می‌زنند.

ویژگی هایی که یک قالیشویی باید داشته باشد

ویژگی هایی که یک قالیشویی باید داشته باشد

بهترین زمان برای شستشوی قالی، از فروردین تا شهریور است. چراکه در این ایام به دلیل آفتاب، خشک شدن قالی بطور طبیعی اتفاق افتاده و قالی در زیر آفتاب ضدعفونی شده و رنگ شفافی به خود میگیرد. همچنین شکستگی قالی که نگرانی مشتریان است پیش نمی‌آید.هیچ خسارتی متوجه قالی نیست. در شستشوی تمام اتوماتیک در رباط کریم، استفاده از مواد شوینده استاندارد و عدم دخالت دست، دقت کار را بالا می‌برد و همین مساله امکان خسارت احتمالی را از بین می‌برد، مگر آنکه قالی کهنه یا پوسیده باشد. که در آن صورت نیز نکات لازم به اطلاع مشتری رسیده و با کسب اجازه و احتیاط لازم ، اقدام به شستشوی قالی می‌کنیم.

در یک قالیشویی خوب شستشوی قالی دست بافت یا ماشینی کاملا متفاوت انجام می‌شود.فرش دستبافت با توجه به نوع الیاف و رنگ آمیزی آن و امکان پس دادن رنگ، روش متفاوتی برای شستشو دارد.زمان تماس با قالیشویی برای تحویل گرفتن قالی تا زمان تحویل دادن به مشتری بصورت لوله و کاور شده فقط ۴۸ ساعت طول می‌کشد.برخی همشهریان به رعایت شئونات مذهبی در شستشو اهمیت بیشتری میدهند برای اطمینان خاطر شستشو با آپ پاک و پاکیزه چاه و اسلامی‌انجام می‌شود.برای افزایش عمر قالی و نگهداری از آن در صورت ریختن هر نوع مواد آلوده کننده روی قالی، بلافاصله آن را با دستمال نمناک پاک نمایند از ریختن آب روی قالی پرهیز شود.مواردی مثل سرکه، نوشابه و.. ضد قالی بوده و موجب پوسیدگی قالی میشوند.

برای شستشوی قالی های کهنه یا پوسیده برای اطمینان خاطر مشتری در این مواقع پیش از اقدام به شستشو، مشتری را در جریان وضعیت سلامتی قالی قرار می‌دهیم و با رضایت مشتری و نکات احتیاطی لازم، اقدام به شستشوی قالی می‌شود و چنانچه قالی خسارتی ببیند در بخش رفوگری، ترمیم می‌شود.

شستشوی فرش ها به روش سنتی یا صنعتی کدام بهتر است؟

پیش از هر چیز باید اینو بدانید، به صورت کلی شستشوی زیاد قالی، بخصوص آنها که تار و پود زیادی در دل دارند و با انگشتان هنرمندان بافته شده اند اصلا کار درستی نیست و می‌توان با روش های دیگری پاکیزگی را به خانه آورد. به عنوان مثال با استفاده از جاروبرقی می‌توانید کاملا غبار و خاک داخل تار و پود فرش را بگیرید و سپس با استفاده از شامپوهای مخصوص فرش، درخشندگی دوباره ای به قالی های خانه خود بدهید.

قالیشویی سبحان

قالیشویی سبحان، مفتخر است همواره بهترین خدمات قالیشویی را برای شما مردم رباط کریم به ارمغان آورده و عنوان قالیشویی معتبر در رباط کریم را دارا است. برای اطلاعات بیشتر با مجموعه قالشیویی سبحان تماس بگیرید.

قالیشویی سبحان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما